Reklama

Reklama

Drugie podejście do miejskiej inwestycji. Poprzedni wykonawca musiał zapłacić karę

Opublikowano:
Autor:

Drugie podejście do miejskiej inwestycji. Poprzedni wykonawca musiał zapłacić karę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Drugi etap modernizacji lodowiska pierwotnie miał się zacząć już w ubiegłym roku. Firma, która zwyciężyła wtedy w przetargu, nie podjęła się jednak prac na obiekcie i musiała zapłacić karę finansową. Urząd miasta poinformował, że wybrano nowego wykonawcę.

Reklama

Pierwszy przetarg na modernizację bełchatowskiego lodowiska miał miejsce w sierpniu ubiegłego roku. Wybrana została oferta firmy Sanel, która wykonywała też dla miasta remont ul. Kwiatowej. Niestety wykonawca nie rozpoczął nawet prac budowlanych, a po przekroczeniu terminu i kilku ponagleniach musiał zapłacić ponad 70 tys. złotych kary.

Z tego powodu przetarg trzeba było powtórzyć. Jak informuje magistrat, udało się w nim wyłonić łódzką firmę „Orzeł Budownictwa”, która podejmie się modernizacji miejskiego lodowiska. 

- Umowa zawarta z wykonawcą obejmuje prace rozbiórkowe ścian i dachu hali, garażu na rolby, wykonanie płyty fundamentalnej wraz z topielnikiem oraz konstrukcji stalowej garażu. Zmieni się również samo lodowisko, które zyska nowy dach i ściany boczne. Warto dodać, że obiekt będzie spełniał wszystkie warunki dotyczące bezpieczeństwa w tym dróg ewakuacyjnych - mówi Kryspina Rogowska, rzecznik urzędu miasta.

Wartość zadania to prawie 790 tys. złotych, a wykonawca ma czas do września na wykonanie wszystkich prac. To drugi etap modernizacji miejskiego lodowiska. Pierwszy miał miejsce w 2020 roku, gdy w ramach Budżetu Obywatelskiego m.in. przystosowano je do jazdy na rolkach i wrotkach, dzięki czemu stało się obiektem całorocznym.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy