Reklama

Reklama

Droga za prawie 4 mln zł powstanie wcześniej. Kiedy skończą się prace? [FOTO]

Opublikowano: śr, 27 kwi 2022 10:38
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Na tę drogę mieszkańcy skarżyli się od dłuższego czasu. Nawierzchnia była w bardzo złym stanie, kierowcy musieli omijać liczne dziury i pęknięcia. Wygląda na to, że prace w Postękalicach zakończą się przed terminem.

Reklama

Mieszkańcy Postękalic długo narzekali na stan dróg w swojej miejscowości. Remontu wymagały zarówno ulice należące do gminy, jak i powiatu. Prace prowadzone przez starostwo rozpoczęły się w zeszłym roku. Teraz pojawiła się szansa na ich wcześniejsze zakończenie.

- Ta inwestycja służy dwóm priorytetom, bezpieczeństwu i komfortowi użytkowników drogi. W pobliżu tej drogi są m.in. boisko z placem zabaw, strażnica OSP, kościółek i przystanki autobusowe. Poruszanie się osób po przebudowanych poboczach oraz nowym ciągu pieszo-rowerowym będzie bezpieczne. Sądzę, że i kierowcy docenią nową jezdnię – mówi wicestarosta Jacek Bakalarczyk.

Remont prowadzony w Postękalicach polega na odtworzeniu jezdni i przebudowie poboczy. Powstanie też nowy ciąg pieszo-rowerowego. Prace według planu miały zakończyć się 30 listopada, jednak jak zapowiada Adam Rogoziński, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, wykonawcy zależy na wcześniejszym zakończeniu prac. Droga może zostać oddana do użytku już latem.

Na inwestycję powiat otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W zeszłym roku było to ponad 460 tys. zł, w tym pomoc finansowa wyniesie ponad 2 miliony złotych.  Z własnego budżetu powiat dołoży 1 126 685 zł. Całkowity koszt prac wyniesie 3 mln 700 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy