Reklama

Reklama

Dostaną podwyżki w bełchatowskim szpitalu. Strajk odwołany

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dostaną podwyżki w bełchatowskim szpitalu. Strajk odwołany - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Odwołano strajk ostrzegawczy w Szpitalu Wojewódzkim w Bełchatowie. Pracownicy zrezygnowali również z zapowiadanej blokady ulicy Czaplinieckiej. To efekt podpisanego porozumienia, które przyznaje podwyżki personelowi niemedycznemu placówki.

Reklama

Koniec sporu pomiędzy częścią personelu a dyrekcją bełchatowskiego szpitala. Związek Zawodowy „Jedność pracownicza” podpisał porozumienie, które gwarantuje podwyżkę płac wszystkim pracownikom niemedycznym m.in. pracownikom technicznych, administracji i obsługi. Tym samym odwołano dwugodzinny strajk ostrzegawczy i blokadę ulicy Czaplinieckiej. 

Podpisany dokument to od 100 do 200 zł podwyżki dla niemedycznej załogi szpitala. Przypomnijmy, że początkowo domagano się wzrostu zarobków o 500 zł (brutto) zaznaczając jednocześnie, że ta część personelu szpitala nie została objęta wzrostem wynagrodzeń w lipcu 2021 r., gdy weszła w życie ustawa o o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Wojciech Jendrusiak, przewodniczący ZZ „Jedność pracownicza” zaznacza, że przy jej przyznawaniu będzie brane pod uwagę wykształcenie, kwalifikacje oraz rodzaj wykonywanej pracy.

- Każdy zasługuje na wzrost zarobków, to jest dopiero pierwszy krok w drodze do godnej płacy, bo mam świadomość, że to nie jest to, czego oczekują pracownicy. Obie strony zobligowały się do współpracy w zakresie dalszego wzrostu wynagrodzeń tak, żeby nie odbiegało tak rażąco od zarobków pracowników medycznych – mówi Wojciech Jendrusiak.

Jak dodaje, planowane są kolejne rozmowy w sprawie dalszego wzrostu wynagrodzeń od lipca 2022 roku. Na 12 stycznia zaplanowano natomiast rozmowy w sprawie  techników farmacji i ratowników medycznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy