Reklama

Reklama

Bełchatowianie mogą wnioskować o dopłatę do czynszu. Komu przysługują dodatkowe pieniądze?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl/poglądowe

Bełchatowianie mogą wnioskować o dopłatę do czynszu. Komu przysługują dodatkowe pieniądze?  - Zdjęcie główne

foto belchatow.pl/poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Osoby, którym przysługuje dodatek mieszkaniowy mogą teraz ubiegać się o przyznanie dodatkowej dopłaty do czynszu z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wioski można składać do końca marca.

Reklama

Dodatek mieszkaniowy z dodatkową dopłatą do czynszu przysługuje najemcom i podnajemcom lokali – co ważne, nie ma tu znaczenia czy są to mieszkania komunalne, czy np. w zasobach BTBS. Trzeba jednak spełnić odpowiednie kryteria.

- Osoby ubiegające się o dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłaty do czynszu muszą wykazać, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy dochód na jednego członka rodziny spadł o minimum 25 proc. w stosunku do średniego dochodu z 2019 roku. Na przykład na podstawie PIT-u z 2019 roku i udokumentowanych dochodów za ostatnie 3 miesiące. Należy również wykazać, że wynajmował bądź podnajmował lokal przed 14 marca 2020 roku – informuje bełchatowski magistrat.

Urzędnicy zaznaczają też, że z tego wsparcia mogą skorzystać osoby, które wcześniej nie pobierały dodatku mieszkaniowego powiększonego o dopłatę do czynszu. W sumie, wysokość wsparcia wynosi 75 proc. całości opłacanego czynszu.

Żeby ubiegać się o wsparcie finansowe niezbędne będzie złożenie odpowiedniego wniosku – dokumenty dostępne są w urzędzie miasta, można je również pobrać z internetu. Do wypełnionego wniosku należu też dołączyć oświadczenie o średnim miesięcznym wynagrodzeniu na członka gospodarstwa domowego oraz oświadczenie o spełnieniu ustawowych warunków określonych w ustawie z dn. 10 grudnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa, a także dokumenty potwierdzające aktualną wysokość miesięcznego czynszu oraz czynszu na dzień 14 marca 2020.

- Wnioski o dodatek mieszkaniowy powiększony o dopłatę do czynszu przyznaje się na wniosek zainteresowanych, złożony musi być nie później niż do 31 marca 2021 roku. W tym celu należy na druku o przyznanie dodatku mieszkaniowego umieścić adnotację, że o taką dopłatę do czynszu lokator bądź najemca występuje – informuje Kryspina Rogowska, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Bełchatowie.

Szczegółowe informacje możecie uzyskać pod numerem telefonu 44 733 51 05.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy