Reklama

Reklama

Druga edycja "Czystego Powietrza". Kto może się starać o dofinansowanie?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: belchatow.pl

Druga edycja "Czystego Powietrza". Kto może się starać o dofinansowanie? - Zdjęcie główne

foto belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Można już składać wnioski do drugiej edycji programu "Czyste Powietrze". Jak poinformował magistrat, na wymianę "kopciucha" i termomodernizację domu można pozyskać nawet 37 tys. zł. Kto może starać się o dotację?

Reklama

Druga edycja rządowego programu "Czyste Powietrze", to też nowe zasady przyznawania dotacji dla osób o niższych dochodach – mogą one teraz liczyć na większe dofinansowanie. Osoby, których dochody nie przekraczają 1400 zł na osobę (gospodarstwa wielorodzinne) lub 1960 zł (gospodarstwa jednoosobowe) mogą liczyć nnawet na 37 tys. zł. - ma to być 60 proc. Kosztów poniesionych w związku z wymianą pieca i termomodernizacją domu.

Mieszkańcy o wyższych dochodach – do 100 tys. zł, również mogą starać się o dofinansowanie. Przewidziano dla nich wsparcie w wysokości 25 tys. zł. w przypadku gdy zdecydują się na wymianę źródła ciepła lub nawet 30 tys., jeśli inwestycja przewiduje zainstalowanie pompy ciepła i założenie PV.

Wprowadzono też dodatkowe udogodnienie dla beneficjentów programu – termin realizacji przedsięwzięcia będzie mógł być wydłużony o sześć miesięcy.

Starając się o dofinansowanie niezbędne będzie zaświadczenie o wysokości dochodu, jak informują urzędnicy, to na jego podstawie będzie prowadzona weryfikacja, czy próg zarobków nie został przekroczony.

- W przypadku Bełchatowa takie dokumenty wystawia Miejski Ośrodek Pomocy. Osoby, które chcą je otrzymać, muszą złożyć w siedzibie placówki (ul. Dąbrowskiego 2) specjalny wniosek – jego wzór zgodny Rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 października 2020 r. można pobrać z załącznika poniżej. Do placówki można go dostarczyć w  dwojaki sposób. Zostawiając w punkcie informacyjnym (budynek MOPS-u przy ul. Dąbrowskiego 2 w godz. 7:30-15:30) lub wrzucając do skrzynki znajdującej się przy wejściu do placówki – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE