reklama
reklama

Przyjęli do pracy aż 74 nowych policjantów w Łódzkiem. Ilu trafiło do Bełchatowa?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przyjęli do pracy aż 74 nowych policjantów w Łódzkiem. Ilu trafiło do Bełchatowa? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Do szeregów policji w województwie łódzkim dołączyły 74 osoby. W sumie 53 mężczyzn oraz 21 kobiet zasiliło komendy miejskie i powiatowe łódzkiego garnizonu. Do bełchatowskiej policji dołączył jeden funkcjonariusz.
reklama

Wcielenie 74 osób, które wcześniej pozytywnie zaliczyły wszystkie procesy rekrutacji, odbyło się 20 kwietnia. Jak informują policjanci, podczas ostatniego naboru zdecydowaną większość stanowili mężczyźni.

- Kwietniowy nabór jest solidnym wzmocnieniem jednostek powiatowych i miejskich garnizonu łódzkiego. Już wkrótce nastąpi ślubowanie nowo przyjętych adeptów sztuki policyjnej, po którym zostaną skierowani na szkolenie podstawowe zawodowe – informuje bełchatowska policja.

Jeden z 74 nowych funkcjonariuszy wstąpił w szeregi bełchatowskiej komendy. Teraz, świeżo upieczonych mundurowych czeka adaptacja zawodowa oraz druga część szkolenia podstawowego pod okiem opiekuna.

W tym roku łódzka policja przewiduje jeszcze cztery wcielenia do służby. Odbędą się one w terminach:

  • 13 lipca,
  • 15 września,
  • 3 listopada,
  • 30 grudnia.
Jakie etapy należy przejść przed wcieleniem w szeregi policji? Wszystko zaczyna się od telefonu dotyczącego spotkania informacyjnego. Kandydat otrzymuje na nim skierowanie do Szkoły Policji, w której odbędą się dwa pierwsze etapy. Na chętnych do przywdziania munduru czeka test wiedzy, złożony z 40 pytań z zakresu funkcjonowania władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Później przychodzi czas na test sprawności fizycznej.

- Kandydat musi pokonać tor przeszkód w czasie nieprzekraczającym 1,41 s. Z tego etapu, w zależności od uzyskanego czasu na torze, kandydaci mogą uzyskać od 43 do 60 punktów – informują policjanci.

Po zaliczeniu testu sprawności, przyszłych policjantów czeka jeszcze test psychologiczny, który ma zweryfikować predyspozycje do służby w policji. Przede wszystkim chodzi o odporność na stres, dojrzałość emocjonalną oraz zachowania społeczne. Test składa się z aż 298 pytań. Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna przed komisją. Następnie przyszli mundurowi muszą przejść badania, przeprowadzone przez 9 lekarzy specjalistów, którzy ustalą ich stan zdrowia.

Ostatni etap rekrutacji to postępowanie sprawdzające – podczas którego komisja ustali, czy zainteresowany służbą może otrzymać dostęp do informacji niejawnych. Po jego przejściu kandydat zostaje umieszczony na liście rankingowej.

- To moment, kiedy kandydat jest przyjęty do służby w Policji. Następnie uzyskuje on informacje, w jakiej jednostce będzie pełnił służbę i gdzie zostanie skierowany na szkolenie podstawowe – podsumowują policjanci.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama