Reklama

Reklama

Ruszy budowa ważnej drogi w centrum Bełchatowa. Czy ''skrót'' na Okrzei zlikwiduje korki?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ruszy budowa ważnej drogi w centrum Bełchatowa. Czy ''skrót'' na Okrzei zlikwiduje korki? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Magistrat ogłosił przetarg na budowę łącznika pomiędzy ulicą Kopeckiego i Okrzei. Nowa droga ma poprawić komunikację w tej części miasta, a także odciążyć zakorkowane ulice Wojska Polskiego i Armii Krajowej.

Reklama

Urząd miasta ogłosił przetarg na budowę łącznika pomiędzy ulicami Kopeckiego i Okrzei. Magistrat wielokrotnie podkreślał, że to inwestycja, która ma poprawić komunikację pomiędzy osiedlami, a także w pobliżu miejskiego targowiska. Droga ma też odciążyć zakorkowane ulice Wojska Polskiego, Armii Krajowej czy Pileckiego. Kierowcy, którzy będą się chcieli przemieścić z okolic osiedla Dolnośląskiego na Okrzei lub Słoneczne, będą mieli bowiem nowy skrót.

Wszystko wskazuje na to, że inwestycja ruszy jeszcze tej jesieni. Miasto na początku sierpnia ogłosiło przetarg. Firmy swoje oferty mogą zgłaszać do 23 sierpnia, tak więc wykonawcę nowej drogi powinniśmy poznać pod koniec wakacji. Firma, która wygra przetarg, na wybudowanie drogi będzie miała 2 lata. Szacowany koszt inwestycji to 5,3 mln zł.

Którędy dokładnie została wytyczona nowa droga? Projekt jezdni zakłada, że będzie ona biegła pomiędzy miejskim targowiskiem a osiedlem Okrzei, a dokładnie przez tereny pomiędzy Bełchatowską Spółdzielnią Mieszkaniową a placem zabaw (tzw. statek piracki) oraz boiskami w pobliżu osiedla Słonecznego. Łącznie ma mieć ponad pół kilometra długości. Szerokość jezdni wyniesie od 6 do 8 metrów. W trakcie robót zbudowany zostanie też most na Rakówce, a także obustronne chodniki.  Nowa droga będzie miała też oświetlenie, odwodnienie wraz z siecią wodociągową, kanalizacją sanitarną i deszczową, a także ścieżkę rowerową w obrębie ulicy Okrzei.

Wśród bełchatowian zdania co do samej inwestycji są podzielone. Ma ona zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wielu kierowców takiemu pomysłowi głośno przyklaskuje.

- Oczywiście, że jest to potrzebny skrót, bo łatwiej i szybciej będzie można dojechać na Okrzei czy osiedle Słoneczne. Bardzo się cieszę, że w końcu ruszy budowa tej drogi – mówi jeden z mieszkańców.

Nie brakuje jednak osób krytykujących pomysł poprowadzenia drogi w pobliżu terenów zielonych i placu zabaw.

- Tam są miejsca do spacerów, obok jest plac zabaw dla dzieci i siłownia dla seniorów, a teraz wybudują nam w pobliżu ruchliwą drogę. Kompletnie tego nie rozumiem – mówi pani Anna z Bełchatowa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy