Reklama

Reklama

Boże Ciało 2022 w Bełchatowie. Którymi ulicami przejdą procesje?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Boże Ciało 2022 w Bełchatowie. Którymi ulicami przejdą procesje? - Zdjęcie główne

foto archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, ulicami Bełchatowa przejdą procesje Bożego Ciała. Jakie trasy zaplanowano w poszczególnych parafiach?

Reklama

W parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Barbary na os. Dolnośląskim msza święta rozpocznie się o godz. 10. Później uczestnicy procesji przejdą al. Wyszyńskiego, aby dojść do pierwszego ołtarza przy bloku nr 136. Następnie udadzą się do bloków nr 132 i 336 (gdzie umiejscowione są kolejne ołtarze), by później wrócić na plac kościelny, gdzie przygotowany zostanie czwarty ołtarz.

W kościele farnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny na ul. Kościuszki po mszy świętej o godz. 10:30 procesja przejdzie do ołtarzy na ulicach Mielczarskiego, Czaplinieckiej, Pileckiego i Kościuszki. 

W parafii pw. Miłosierdzia Bożego na os. Binków uczestnicy pochodu wyruszą po mszy świętej o godz. 10:30. Po wyjściu z kościoła ruszą ulicą Św. Faustyny do ul. Staszica, gdzie umiejscowiony zostanie będzie pierwszy ołtarz. Kolejne znajdować się będą u zbiegu ulic Budryka i św. Barbary oraz przy Szkole Podstawowej nr 12. Procesja zakończy się natomiast na placu kościelnym. 

Pochód w parafii pw. Zesłania Ducha Świętego na os. Przytorze przejdzie ulicami Energetyków, Paderewskiego, Słowackiego i Hubala po mszy o godz. 10.

Z kolei w kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy na os. Olsztyńskim msza wraz z procesją rozpoczną się o godz. 11, a ołtarze będa znajdować się na ulicach Popiełuszki, Słonecznej, Polnej i Siewnej.

W parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na os. 1 Maja msza zacznie się o godz. 10:30. Ołtarze ulokowane zostaną natomiast na ulicach Kempfinówka, Grota Roweckiego, Północnej i Czyżewskiego. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy