Reklama

Reklama

''Będziemy mieć zatrzęsienie skazańców w mieście''. Radny ma obawy, czy słuszne?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Policja Bełchatów/Zdjęcie poglądowe

''Będziemy mieć zatrzęsienie skazańców w mieście''. Radny ma obawy, czy słuszne? - Zdjęcie główne

foto Policja Bełchatów/Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Według zapowiedzi bełchatowskiego sądu w przyszłym roku do Bełchatowa na roboty społeczne ma trafić ponad 300 osób skazanych prawomocnym wyrokiem. To pięciokrotnie więcej niż w 2021 roku. Obawy o tak dużą liczbę osób kierowanych na prace wyraził jeden z miejskich radnych.

Reklama

Osoby skazywane przez sądy nie zawsze otrzymują karę więzienia bądź trudną do spłacenia grzywnę. Alternatywnym rozwiązaniem jest tzw. kara w postaci ograniczenia wolności. Może one polegać np. na nieodpłatnej i kontrolowanej pracy na cele społeczne. Skazani przez sąd na takie roboty trafiają również do Bełchatowa.

Podczas prac jednej z miejskich komisji radni otrzymali informację od prezesa Sądu Rejonowego w Bełchatowie, że na 2023 roku szacunkowa liczba skazanych, którzy będą wykonywali takie prace na rzecz miasta, wyniesie aż 310 osób. Każda z nich ma przepracować średnio po 225 godzin. To aż pięciokrotnie więcej niż w 2021 roku, gdy według danych straży miejskiej, w pracach społecznych brały udział 62 osoby, które łącznie przepracowały 1572 godziny na rzecz miasta.

- Będziemy mieć zatrzęsienie skazańców, którzy będą pracować tyle godzin. Czy to jest prawdopodobne, że będzie to tyle osób? - dopytywał Włodzimierz Kuliński, radny Koalicji Obywatelskiej. - Bo jeśli tak, to trzeba przygotować dla nich front robót, aby był z tego pożytek dla miasta – dodał.

Władze miasta uspokajały radnych, że to są szacunki, które najprawdopodobniej nie zostaną zrealizowane w stu procentach.

- Myślę, że ta liczba będzie mniejsza i wyniesie ok. 70 osób – odparł Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa. - Jeżeli chodzi o możliwość wykorzystania takich osób, to są one kierowane do odpowiednich prac i wspierają działania miasta.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy