Reklama

Reklama

Będzie bezpieczniej na Binkowie? Miasto pozyskało dotację z rządowego programu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Będzie bezpieczniej na Binkowie? Miasto pozyskało dotację z rządowego programu  - Zdjęcie główne

foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ulica Staszica, biegnąca w bliskim sąsiedztwie osiedla Binków, będzie lepiej doświetlona w okolicach przejść dla pieszych. Magistrat pozyskał 64 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Inwestycja ma poprawić bezpieczeństwo.

Reklama

Dzięki rządowej dotacji nowe oświetlenie zyskają w sumie cztery przejścia dla pieszych na ulicy Staszica. Nowe latarnie staną w okolicy przejścia w rejonie skateparku (przy rondzie), przy wjeździe w ulicę Polarną (okolice skrzyżowania z Budryka), a także dwóch przy skrzyżowaniu z ulicą Węglową.

Na przejściach poprawione zostanie nie tylko oświetlenie, ale również oznakowanie poziome. Prace mają kosztować ok. 80 tys. zł z czego dofinansowanie to 64 tys. zł.

– Naszym głównym celem jest zwiększenie ochrony pieszych, na przykład poprzez poprawę ich widoczności. W ostatnim czasie doświetliliśmy kilkanaście zebr m.in. na Wyszyńskiego, Wojska Polskiego przy targowisku czy na ulicy Mielczarskiego – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Wcześniej miasto pozyskało dofinansowanie na doświetlenie dwóch innych przejść. Pierwsze znajduje się przy zjeździe ze Staszica w ul. Św. Faustyny Kowalskiej. Zgodnie z planem zamontowane zostaną tam podobne oprawy jak przy wcześniej doświetlanych przejściach. Natomiast drugie przejście zlokalizowane jest na alei Wyszyńskiego w pobliżu kościoła na osiedlu Przytorze.

- Dzięki tzw. asymetrycznemu rozproszeniu strumienia światła, oświetlone będą nie tylko same pasy, pieszy widoczny będzie także z boku. Dodatkowo jaśniej zrobi się także w tzw. strefie oczekiwania – informuje magistrat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy