Reklama

Reklama

Wierni nie muszą uczestniczyć w mszach świętych. Metropolita łódzki podjął decyzję...

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum/poglądowe

Wierni nie muszą uczestniczyć w mszach świętych. Metropolita łódzki podjął decyzję... - Zdjęcie główne

foto archiwum/poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dyspensa dla wiernych z archidiecezji łódzkiej została ponownie przedłużona, tym razem do 28 lutego. Taką decyzję podjął metropolita, arcybiskup Grzegorz Ryś. Zachęca przy tym wiernych do udziału w nabożeństwach w dni powszednie oraz śledzenia ich w internecie.

Reklama

Wierni z archidiecezji łódzkiej w dalszym ciągu pozostaną zwolnieni z obowiązku uczestnictwa w nabożeństwach w niedzielę i święta. Decyzja o przedłużeniu dyspensy ma oczywiście związek z epidemią koronawirusa.

- Mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie zdrowia i życia, przedłużam udzielenie [...] dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane do dnia 28 lutego 2021 roku wszystkim wiernym archidiecezji łódzkiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie – pisał arcybiskup Grzegorz Ryś.

Metropolita łódzki zaznaczył też, że z dyspensy powinny skorzystać w szczególności osoby starsze oraz te z objawami infekcji. Zachęcił jednak, by uczestniczyć w nabożeństwach w dni powszednie, gdy w świątyniach nie gromadzi się tylu wiernych.

- Zachęcam również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, i do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe – zaznaczał arcybiskup Grzegorz Ryś.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy