Reklama

Reklama

Będą protestować na ulicach Bełchatowa? Nie zgadzają się na ''powolną śmierć i degradację'' miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Będą protestować na ulicach Bełchatowa? Nie zgadzają się na ''powolną śmierć i degradację'' miasta  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już dziś (10 listopada) mieszkańcy zapowiadają antyrządowy uliczny marsz w Bełchatowie. Manifestacja ma być sprzeciwem wobec coraz większej marginalizacji miasta przez rządzących i koncern PGE. Czy bełchatowianie przyłączą się protestu?

Reklama

Hasło zaplanowanego na dziś ulicznego marszu nie pozostawia wątpliwości co do jego idei – „Nie dla degradacji i powolnej śmierci Bełchatowa”. Anonimowi organizatorzy kilkanaście dni temu wystosowali apel do mieszkańców Bełchatowa, który krąży w sieci i na forach internetowych. Przeciwko czemu chcą protestować? Jak można wnioskować z opublikowanego apelu, manifestacja będzie miała charakter antyrządowy i będzie wycelowana w tzw. „dobrą zmianę”, która jak czytamy w komunikacie, rujnuje nasz region.

Inicjatorzy protestu przypominają, że od wielu lat postępuje degradacja Bełchatowa, a pieniądze wypracowywane przez bełchatowską kopalnię i elektrownię były pożytkowane gdzie indziej. Ich zdaniem, teraz ma być jeszcze gorzej, bo PGE ogłosiło plany wydzielenia aktywów węglowych do nowej spółki, a także zapowiada odejście od energetyki węglowej. Organizatorzy przypominają także o braku pieniędzy dla GKS Bełchatów, który jest historią miasta i przez lata był wspierany przez kopalnię, a później przez PGE. Mówią także o ograniczeniu finansowania Skry Bełchatów.

- Jak co niektórzy w Warszawce sobie myślą, Bełchatów ma zostać zaorany. Ma stać się wsią. Takie słowa można usłyszeć w kuluarach osób zarządzających i nadzorujących nasze firmy (...) Wspólnie postawmy opór niszczeniu naszego regionu i bezrobociu, które za chwilę dotknie Bełchatów  – czytamy w apelu do mieszkańców.
Marsz ma wyruszyć sprzed siedziby koncernu PGE GiEK przy ulicy Węglowej. Rozpocznie się wspólnym odśpiewaniem hymnu. Jak informują organizatorzy, trasa protestu ma prowadzić przez „ważne dla naszego miasta instytucje i obiekty”. Początek zaplanowano o godz. 17.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE