Reklama

Będą przycinać drzewa. Uwaga na utrudnienia w centrum miasta

Opublikowano:
Autor:

Będą przycinać drzewa. Uwaga na utrudnienia w centrum miasta  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dzisiaj w centrum miasta ruszyły prace przy redukcji koron drzew. Jako pierwsze przycinane będą te rosnące przy ul. rotm. Witolda Pileckiego. Warto dodać, że przycinka będzie się wiązać z drobnymi utrudnieniami dla kierowców.

- Prowadzone w mieście zabiegi pielęgnacyjne mają przede wszystkim na celu zapewnienie optymalnych warunków do wzrostu i rozwoju drzew, kształtowanie warunków siedliskowych oraz zapewnienie bezpieczeństwa ludzi i mienia. Pielęgnacja zieleni wysokiej obejmuje wycinkę, karczowanie, frezowanie pni i usuwanie pozostałości. Najważniejsza jest tu jednak redukcja masy koron drzew, będzie ona wynosić do 30 proc., bo tyle dopuszcza Ustawa o ochronie przyrody - informują miejscy urzędnicy.

Na pierwszy ogień pójdą prace w ścisłym centrum miasta. Przycinane będą drzewa rosnące w ciągu ulicy rotm. W. Pileckiego, tam gałęzie miejscami zahaczają o kable energetyczne. Pracownicy firmy KTU Zieleń w tym miejscu będą pracować do piątku, 1 marca. Następnie przeniosą się na ul. Kościuszki i Pabianicką, a w dalszej kolejności na ul. 1 Maja.

- W trakcie prac pielęgnacyjnych kierowcy mogą spodziewać się niewielkich utrudnień. W godzinach między 7.00, a 15.00 w miejscu prowadzonego właśnie przycinania możliwe będą przewężenia na ulicach – ostrzegają urzędnicy z UM.

Planowana redukcja koron drzewostanu w centrum miasta powinna się zakończyć do 15 kwietnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE