Reklama

Reklama

Miliony popłyną dla regionu bełchatowskiego. Jakie inwestycje zaplanowano z rządowego funduszu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Miliony popłyną dla regionu bełchatowskiego. Jakie inwestycje zaplanowano z rządowego funduszu? - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 10 mln zł otrzymają samorządy z terenu powiatu bełchatowskiego w drugiej odsłonie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jakie inwestycje zaplanowano w gminach i mieście?

Reklama

To kolejna transza z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jaką otrzymają samorządy. Latem do miast i gmin w całym kraju trafiło łącznie 6 mld zł. Wtedy jednak wszyscy otrzymali rządową pomoc, a przyznane fundusze przydzielano według określonego algorytmu. W drugiej transzy zaplanowano podobną kwotę, samorządy musiały jednak wnioskować o środki na konkretne zadanie. Pomiędzy powiaty i gminy w ramach rozstrzygniętego konkursu wniosków rozdzielono łącznie 4,35 mld. Nabór na pozostałe 1,65 mld zł ruszy wkrótce.

Ile z tego tortu „skapnęło” dla powiatu bełchatowskiego? W ostatnim rozdaniu to ponad 10 mln zł. Najwięcej otrzymało miasto Bełchatów, bo aż 2,8 mln zł na remont miejskiego żłobka „Jaś i Małgosia”. Niewiele mniejszą kwotę dostał powiat bełchatowski, który kwotę 2,6 mln zł przeznaczy na zaprojektowanie i wybudowanie nowego energooszczędnego budynku dla wychowanków z Domu Dziecka w Dąbrowie Rusieckiej.

Z kolei gmina Bełchatów 1,5 mln zł spożytkuje na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Ławy. Za rządowe pieniądze przebudowę sieci wodociągowej zaplanowali natomiast w Ruścu. Gmina na ten cel otrzymała 855 tys. zł. Na remont drogi w Dubiu 600 tys. zł dostała gmina Szczerców. Powody do zadowolenia mają również w Zelowie. Na konto gminy wpłynie w sumie 1,8 mln zł. Pieniądze przeznaczone będą na budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz sieci wodociągowej wzdłuż ulic Górnej i Zofii w Zelowie.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. Jak podkreśla rząd, ma to być ogromny impuls inwestycyjny dla regionów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy