Reklama

Reklama

Arcybiskup senior w bełchatowskiej parafii. Upamiętnili ks. Jerzego Popiełuszkę [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Uroczystości upamiętniające błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszkę odbyły się w parafi pw. NMP Nieustającej Pomocy. Kwiaty złożyli parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele organizacji oraz mieszkańcy. Mszę świętą odprawił arcybiskup senior Władysław Ziółek.

Reklama

Dokładnie 38 lat minęło od męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, którego bestialsko zamordowali funkcjonariusze ówczesnych władz komunistycznych. W rocznicę tragicznych wydarzeń odbyły się uroczystości w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy na osiedlu Olsztyńskim. Pod pamiątkową tablicą kwiaty złożyli samorządowcy, przedstawiciele organizacji, a także mieszkańcy.

W kościele odprawiona została msza święta w intencji ojczyzny i ludzi pracy, której przewodniczył arcybiskup senior Władysław Ziółek. Podczas kazania wspominał ks. Jerzego Popiełuszkę, który jak podkreślił, powinien być dla młodych ludzi przykładem patrioty.

- Z odwagą żył po katolicku i wypełniał posługę kapłańską pomimo prześladowań reżimu komunistycznego oraz pogardy dla religii. Nieustannie upominał się o pokój między ludźmi i cechowała go ewangeliczna miłość do każdego człowieka. Znamy wszyscy dobrze motto jego przepowiadania: zło dobrem zwyciężaj! – powiedział abp senior Władysław Ziółek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy