Reklama

Arcybiskup podjął decyzję w sprawie mszy świętych. Czy wierni posłuchają i bełchatowskie kościoły opustoszeją?

Opublikowano:
Autor:

Arcybiskup podjął decyzję w sprawie mszy świętych. Czy wierni posłuchają i bełchatowskie kościoły opustoszeją?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Metropolita łódzki – Grzegorz Ryś postanowił udzielić wiernym dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Decyzję tłumaczy ciągłym wzrostem zarażeń koronawirusem. Arcybiskup łódzki zachęca do oglądania transmisji telewizyjnych i internetowych z nabożeństw.

Łódzka Kuria poinformowała, że w związku z pandemią koronawirusa i ciągłym wzrostem zachorowań oraz zwiększającą się liczbą osób przebywających na kwarantannie w swoich domach metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś – udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedzielę i święta. Będzie ona obowiązywała do 15 listopada i dotyczy wszystkich wiernych archidiecezji łódzkiej i osób przebywających w tym czasie na jej terenie.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem.

- Jednocześnie korzystających z dyspensy zachęcam do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych – poinformował abp. Grzegorz Ryś.

W przekazanym komunikacie zachęcił również, aby osoby korzystające z dyspensy "trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie", a także łączyły się ze wspólnotą Kościoła poprzez oglądanie transmisji radiowych, telewizyjnych lub internetowych z nabożeństw.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE