Reklama

Aplikacja namierzy autobusy i pomoże wybrać najkrótszą drogę przez Bełchatów. Można ją już pobrać

Opublikowano:
Autor:

Aplikacja namierzy autobusy i pomoże wybrać najkrótszą drogę przez Bełchatów. Można ją już pobrać - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia MZK Bełchatów wprowadziło aplikację, która ułatwi bełchatowianom poruszanie się po mieście autobusami. Wystarczy pobrać "apkę" "Kiedy przyjedzie"- dzięki niej można sprawdzić kiedy na danym przystanku pojawi się pojazd, na który czekamy, ale też najszybszą drogę do wyznaczonego celu. Jak zapewniają urzędnicy, to nie wszystkie zalety darmowego oprogramowania.

Ci z mieszkańców, którzy korzystają z usług MPK mogą teraz ułatwić sobie życie, wszystko dzięki wydanej niedawno aplikacji "Kiedy przyjedzie". Z oprogramowania mieszkańcy mogą korzystać już od początku grudnia, a przy jego pomocy dowiedzieć się kiedy przyjedzie wyczekiwany autobus.

- Opcji korzystania z aplikacji jest wiele. Możemy wybrać albo interesujący nas przystanek, albo linię. Wszystko zależy od tego, co chcemy sprawdzić. Wybierając np. konkretny przystanek, podejrzymy, które linie i w jakim czasie na nim się zatrzymują. Ponadto znajdziemy tu aktualny rozkład jazdy, także ten przystankowy, dowiemy się również, czy pojedziemy autobusem elektrycznym, czy tradycyjnym – informuje Urząd Miasta.

Z informacji od urzędników wynika, że to nie wszystkie funkcjonalności, jakie gwarantuje nowa aplikacja. Znajdziemy w niej mapę Bełchatowa, na której zaznaczone są przystanki MZK, hotele, szkoły czy lokalne zabytki. Dodatkowo dzięki połączeniu z GPS, będziemy w stanie wyznaczyć najszybszą i najkrótszą drogę do celu.

- Prosty dostęp i łatwe korzystanie, przejrzyste menu to kolejne zalety aplikacji, w którą właśnie zainwestował magistrat. Wystarczy pobrać na swój smartfon (w systemach Android oraz iOS) aplikację z internetowego sklepu Google Play lub App Store. Oczywiście, nic to nie kosztuje, aplikacja jest bezpłatna – czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Aplikacja powstała w ramach projektu "Zakup taboru niskoemisyjnego wraz z przebudową niezbędnej infrastruktury do obsługi pasażerów w Bełchatowie". Całość zakupów w ramach projektu kosztowała 153 tys. zł., z czego 85 tys. to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014- 2020.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE