Reklama

Reklama

Aplikacja BLISKO ułatwi życie bełchatowianom

Opublikowano: wt, 20 cze 2017 10:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Urząd Miasta zaprasza do korzystania z nowej, bezpłatnej aplikacji BLISKO, która ułatwia mieszkańcom dostęp do aktualnych informacji dotyczących Bełchatowa. Zagrożenia pogodowe, inwestycje w mieście, utrudnienia w ruchu czy wydarzenia kulturalne i sportowe – to zakres tematów, o których przeczytamy na monitorze naszego telefonu.

Reklama

Aplikację można pobrać za pomocą serwisów: App Store, Google Play lub Windows Store. Następnie wpisujemy miejscowość, którą jesteśmy zainteresowani, a system wybierze nadawców z danego obszaru. Do użytkownika należy wybór serwisów tematycznych, o których chce być informowany. BLISKO powiadomi subskrybującego, tak jak przy nadejściu SMS-a. Dzięki systemowi informowania bełchatowianie będą mogli w łatwy i szybki sposób dowiadywać się o wydarzeniach dotyczących miasta.

- Mamy XXI wiek, teraz mieszkańcom nie chce się - mówiąc kolokwialnie wydobywać informacji z szeregu stron internetowych, facebook'a. Teraz, mieszkaniec chciałby zamówić sobie informację do kieszeni i nasza aplikacja ma temu służyć - podkreśla Zbigniew Guziński reprezentant Samorządowego Informatora SMS.

Bełchatowianie będą mogli skorzystać z trzech grup publicznych: „aktualności miejskie”, „wydarzenia kulturalne, sportowe i turystyczne” oraz „zagrożenia i awarie”. Ponieważ system jest trzykanałowy, mamy do wyboru drogę wysyłania informacji: SMS, e-mail, aplikacja.

- Oczywiście najlepsza jest aplikacja, dlatego, że w niej mamy możliwość dołączenia różnego typu załączników w postaci zdjęć, czy plików dźwiękowych, krótkich filmików. Mamy również możliwość załączenia dokładnych, konkretnych informacji, bo nie jesteśmy ograniczeni, tak jak np. w przypadku SMSów liczbą znaków - zachęca Zbigniew Guziński.

Ważnym elementem jest też to, że użytkownicy będą mogli korzystać nie tylko z informacji lokalnych, ale też z danych innych miast. W systemie jest ich bowiem około pięciuset Najważniejsze jest to, że subskrybujący w szybki sposób są informowani o zagrożeniach bądź wydarzeniach w miejscu, w którym obecnie się znajdują.

Na ekranie telefonu będzie można odczytać informacje takie jak:

  • ostrzeżenie przed zbliżająca się nawałnicą, gradobiciem lub innymi groźnymi zjawiskami pogodowymi,
  • alarm o ewakuacji z powodu nadchodzącej powodzi, bieżące komunikaty na temat np. poziomu wód,
  • ostrzeżenia epidemiologiczne,
  • informacje o czasowych utrudnieniach np. awarie wodociągowe, remonty, objazdy i blokady dróg,
  • informacje o nowych udogodnieniach dla mieszkańców,
  • zaproszenia na imprezy oraz uroczystości organizowane przez samorząd np. mecze, jarmarki,
  • terminy składania wniosków i dokumentów lub opłat,
  • komunikaty związane z gospodarką odpadami,
  • informacje dla turystów.

- Miejmy nadzieję, że ostrzeżeń będzie jak najmniej, ale podnosząc sobie jakość codziennego życia, jesteśmy w stanie przesyłać naszym respondentom zwyczajne, codzienne informacje. Co warto w mieście zobaczyć, na którą wystawę warto się wybrać -dodaje Katarzyna Żródelna szefowa działu promocji.

Aplikacja jest już dostępna do pobrania na stronie Urzędu Miasta Bełchatowa lub TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.