Reklama

[AKTUALIZACJA] Miała 3 promile i wiozła dzieci!

Opublikowano:
Autor:

[AKTUALIZACJA] Miała 3 promile i wiozła dzieci! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W nocy z soboty na niedzielę doszło do zatrzymania kobiety, która kierowała autem mając 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Przejechała tak 30 kilometrów.

- Około 23.10 patrolując ulice Bełchatowa zauważyliśmy fiata, który dziwnie się poruszał. Kierowca - jak się później okazało kobieta - samochodu skręcając z Wojska Polskiego w ulicę Edwardów miał problemy z opuszczeniem skrzyżowania, w ostatniej chwili uniknął zderzenia z sygnalizatorem świetlnym, potem samochód poruszał się lewym pasem ruchu – mówi Marcin Członka z bełchatowskiej Straży Miejskiej

Strażnicy natychmiast podjęli interwencję. Niestety nie było to łatwe.

- Kierująca nie reagowała na sygnały dźwiękowe wysyłane przez nasz radiowóz. W tej sytuacji nie było innego wyjścia, wyprzedziliśmy auto i praktycznie w biegu, wyciągając kluczyki ze stacyjki unieruchomiliśmy samochód – relacjonuje Marcin Członka ze Straży Miejskiej.

Na tylnym siedzeniu siedziały dwie 1,5-roczne bliźniaczki. Co jeszcze bardziej bulwersujące kobieta w tym stanie przejechała 30 kilometrów, wpadła praktycznie pod domem (mieszka na osiedlu Dolnośląskim). Z relacji Strażników wynika, że kobieta była tak odurzona, że początkowo nie była w stanie wydusić z siebie słowa, nie mówiąc już o tym by racjonalnie określić skąd wraca. Na miejsce zatrzymania, chwilę po interwencji Strażników przyjechał patrol policji. Kobieta została jej przekazana i trafiła do izby wytrzeźwień.

- Dzieci, którymi przez godzinę trwania niezbędnych czynności się zajęliśmy, zostały przekazane byłemu partnerowi - mówi Członka ze SM.

Zachowanie tej kobiety strażnicy komentują w jedyny możliwy sposób:

- Nieodpowiedzialność to zdecydowanie za małe słowo, to skrajna głupota i tu nie ma co szczędzić słów na takie zachowanie.

Kobiecie grozi utrata prawa jazdy na minimum 3 lata, grzywna, ale co najgorsze – niepewny jest los bliźniaczek. Za sprawowanie opieki po pijanemu może grozić sąd rodzinny, a nawet umieszczenie dzieci w rodzinie zastępczej.

-----[ AKTUALIZACJA 13.06.2017 ]-----

Dziś o sytuację antybohaterki wczorajszego dnia zapytaliśmy Piotra Rokitę z bełchatowskiej policji.

- Kobieta została zatrzymana w policyjnej izbie zatrzymań bełchatowskiej Komendy. Po tym jak wytrzeźwiała i doszła do siebie została przesłuchana – mówi aspirant sztabowy Piotr Rokita z KPP w Bełchatowie.

Kobiecie zostały postawione dwa zarzuty z kodeksu karnego z artykułów: 178 a, prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz z artykułu 160, który mówi o narażeniu na utratę zdrowia lub życia innych osób. W tym przypadku chodzi oczywiście o zagrożenie dla bliźniaczek, które jechały z nieodpowiedzialna matką. Kobieta przyznała się do winy i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

- Teraz czekamy na decyzje prokuratora i sądu, co do wysokości ewentualnej grzywny, czy też zakazu prowadzenia pojazdu – kończy Piotr Rokita

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE