Reklama

Reklama

Akademia z okazji Dnia Energetyka [FOTO]

Opublikowano: pt, 11 sie 2017 13:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dziś bełchatowska branża energetyczna świętuje. Z okazji Dnia Energetyka w hali widowiskowo sportowej odbyła się uroczysta akademia z udziałem parlamentarzystów, samorządowców, członków zarządu koncernu PGE, pracowników, a także firm i instytucji współpracujących ze spółką.

Reklama

Sławomir Zawada, prezes PGE GiEK podsumowując miniony rok działalności podkreślił, że nadrzędnym celem koncernu jest utrzymanie konkurencyjności energetyki przy optymalnym wykorzystaniu rodzimych surowców w sposób, który zagwarantuje Polsce utrzymanie energetycznej suwerenności.

- Jesteśmy dumni, że Polska ma obecnie jeden z najwyższych wskaźników niezależności energetycznej - mówił podczas swojego wystąpienia Sławomir Zawada

  W 2016 roku elektrownie i elektrociepłownie PGE GiEK wyprodukowały blisko 52 TWh energii elektrycznej netto oraz 19 mln GJ ciepła. Ilość wytworzonej energii w spółce stanowiła blisko 40% krajowego sektora energetycznego.

  - Mamy świadomość, że na naszych barkach spoczywa ciężar zapewnienia niezawodnych i niedrogich dostaw energii, dlatego zdecydowanie potrzebne są wielkie inwestycje i my je realizujemy. Inwestycje w nowe moce, wśród tych kluczowych przedsięwzięć są: budowa bloków energetycznych w Opolu i Turowie, kompleksowy program modernizacji bloków energetycznych w Elektrowni Bełchatów czy szereg inwestycji w elektrociepłowniach - podkreślał prezes Zawada

   Obchody Dnia Energetyka to najlepsza okazja, aby podziękować i wręczyć zasłużonym pracownikom odznaczenia za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz przedsiębiorstwa. Podczas akademii wręczone zostały państwowe odznaki nadane przez Prezydenta RP - złote, srebrne i brązowe Medale za Długoletnią Służbę dla pracowników Elektrowni Bełchatów i spółki Betrans. Wręczono także odznaki honorowe: „Za Zasługi dla Energetyki”, „Zasłużony dla transportu”, „Zasłużony dla PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Spółka Akcyjna” oraz „Dyplomy za Innowacyjność”.

   Dzień Energetyka ustanowiono w 1956 roku. Obecnie obchodzony jest 14 sierpnia, na cześć patrona energetyków św. Maksymiliana Kolbego.

   UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
   wróć na stronę główną

   Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

   e-mail
   hasło

   Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

   Komentarze (5)

   Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

   • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    mega bysio

    A Pani Agnieszka nie dostała medala? On taka zasłużona dla energetyki. Jak i Pani posłanka. Zabrała głos w sprawie. Leci to wszystko na łeb na szyję. Bełchatów obudź się.

   • 4 lata temu | ocena +6 / -6

    emeryt

    jak za czasów KC PZPR... Przodownicy pracy...

   • 4 lata temu | ocena +4 / -4

    MaciekPL

    Znowu musze się zrzucąc na jakieś durne imprezy paru emerytów i bandy posłów ?

   • 4 lata temu | ocena +0 / -0

    Krzysztof

    Brakuje ludzi z grona osob uczelni, firm badawczo rozwojowych, ktorzy napedzaja doskonale rozwoj energetyki wdrazajac polskie produktu integrujac biznes z nauka. Ich wklad ma ogromne znaczenie przy dzisiejszym wyscigu gospodarczym i uzaleznien od rynkow zachodnich. Gratulacje dla zasłużonych energetykow

   • 4 lata temu | ocena +5 / -5

    Miś

    Kwiat narodu! Nasza duma, jedyna szansa na przyszłość!!