Reklama

Reklama

Co dalej z Afgańczykami pod Bełchatowem? Przy hotelu czuwa policja

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd do Spraw Uchodźców

Co dalej z Afgańczykami pod Bełchatowem? Przy hotelu czuwa policja - Zdjęcie główne

foto Urząd do Spraw Uchodźców

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Obywatele Afganistanu ewakuowani z Kabulu wciąż przebywają w podbełchatowskim hotelu. Nad ich bezpieczeństwem czuwa ochrona i policja. Do kiedy zostaną w okolicach Bełchatowa?

Reklama

Grupa kilkudziesięciu obywateli Afganistanu ewakuowanych z Kabulu cały czas przebywa w jednym z podbełchatowskich hoteli. Przypomnijmy, że w okolice Bełchatowa Afgańczycy zostali przewiezieni najprawdopodobniej w czwartek (26 sierpnia). Nieoficjalnie udało się ustalić, że dla uchodźców udostępniono całe piętro hotelu. Nad ich bezpieczeństwem czuwa zarówno ochrona, jak i policja.

Do kiedy będą przebywać w okolicach Bełchatowa? Nieoficjalnie wiadomo, że hotel mają opuścić w pierwszych dniach września i zostać przewiezieni do innego ośrodka. Najprawdopodobniej podbełchatowski hotel, podobnie jak wiele podobnych obiektów w innych województwach, został wyznaczony na miejsce kwarantanny, którą muszą przejść cudzoziemcy po przyjeździe z zagranicy.

O konieczności kwarantanny wobec wszystkich ewakuowanych Afgańczyków mówił Jakub Dudziak, rzecznik prasowy Urzędu do Spraw Cudzoziemców. 

- Osoby te przebywają w ośrodkach dla cudzoziemców oraz w placówkach wojewodów wyznaczonych do odbycia kwarantanny – informował Jakub Dudziak

Rzecznik zapewnił, że wszystkim Afgańczykom ewakuowanym z Kabulu zapewniono zakwaterowanie, wyżywienie, środki higieny osobistej, a także pomoc medyczną, psychologiczną oraz rzeczową (ubrania, zabawki dla dzieci).

Wszyscy cudzoziemcy, ze względu na przepisy związane z COVID-19, zostali objęci 10-dniową kwarantanną.

- Rozpoczęła się już procedura przyjmowania od ewakuowanych obywateli Afganistanu wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej. Realizowane będą również działania ułatwiające ich integrację – poinformował rzecznik.

Pod opieką Urzędu do Spraw Cudzoziemców znajduje się łącznie 1024 Afgańczyków ewakuowanych z Kabulu. Są to osoby, które współpracowały z polskimi służbami dyplomatycznymi i zostały ewakuowane drogą lotniczą do Polski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy