Reklama

75-letni bełchatowianin został nagrany przez monitoring. Teraz ma kłopoty

Opublikowano:
Autor:

75-letni bełchatowianin został nagrany przez monitoring. Teraz ma kłopoty - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nieuczciwość zdecydowanie nie popłaca. Przekonał się o tym 75-letni bełchatowianin, który znajdując portfel ze znaczną ilością gotówki przywłaszczył go sobie. Mężczyzna został odnaleziony przez policję i teraz grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Historia swój początek miała 20 marca. Właściciel portfela zgubił go podczas wysiadania z samochodu na osiedlu Wolność. Mężczyzna przykry fakt stwierdził kilkanaście minut później. Portfela odnaleźć się już jednak nie udało. Analiza osiedlowego monitoringu wykazała bowiem, że zguba została znaleziona i przywłaszczona przez starszego mężczyznę, który przechodził obok parkingu.

- Dwa dni później funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego bełchatowskiej komendy jechał do pracy. Na ulicy Wojska Polskiego zauważył prowadzącego rower starszego pana, który wyglądem przypominał sprawcę przywłaszczenia portfela sprzed dwóch dni. O tej sytuacji policjant niezwłocznie poinformował dyżurnego jednostki, po czym przystąpił do legitymowania. W trakcie rozmowy 75-latek był zdenerwowany, unikał odpowiedzi na pytania i próbował odjechać rowerem - informuje Marta Płomińska z KPP w Bełchatowie.

Na Wojska Polskiego zostali wezwani funkcjonariusze z patrolu prewencji, którzy przewieźli mężczyznę do bełchatowskiej komendy.

- Podczas rozmowy 75-latek przyznał, że 20 marca przywłaszczył portfel z pieniędzmi, w którym było ponad 3 tysiące złotych. Mężczyzna ukrył portfel w swoim domu. Bełchatowianin został zatrzymany - wyjaśnia Płomińska

Teraz 75-latek odpowie za przywłaszczenie znalezionego mienia. Zgodnie z prawem za ten czyn grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE