Reklama

69-letni mężczyzna pod kołami ciągnika rolniczego, za jego kółkiem siedział kilkulatek

Opublikowano:
Autor:

69-letni mężczyzna pod kołami ciągnika rolniczego, za jego kółkiem siedział kilkulatek - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj w jednej z miejscowości w gminie Zelów doszło do wypadku z udziałem maszyny rolniczej. Poszkodowany został 69-letni rolnik, z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Okoliczności zdarzenia bada bełchatowska policja.

Do tego poważnego zdarzenia doszło 5 sierpnia na terenie jednego z gospodarstw w gminie Zelów.

- 69-letni mężczyzna postanowił stojąc obok uruchomić traktor. Za kierownicą siedział jego wnuk. W momencie uruchomienia silnika, ciągnik ruszył i przejechał po rolniku. Dopiero przebywający na podwórku 36-letni znajomy rodziny unieruchomił pojazd. Na szczęście nic się nie stało chłopcu, który siedział w środku maszyny – informuje Ewelina Maciejewska z KPP w Bełchatowie.

69-letni mężczyzna doznał jednak poważnych obrażeń ciała i natychmiast został przetransportowany do szpitala.

- Na kanwie tego zdarzenia apelujemy do rolników korzystających z maszyn rolniczych, aby pamiętali, że niestosowanie się do zasad oraz brak respektowania przepisów może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Jedną z przyczyn wypadków jest rutyna i zbyt duży pośpiech przy wykonywaniu czynności. Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci, jeśli przebywają w pobliżu pracujących maszyny rolniczych. Często zdarza się, że przedszkolaki potrafią uruchomić traktor rolniczy, niestety zazwyczaj takie postępowanie jest robione za przyzwoleniem rodziców. Małe dzieci muszą być świadome, iż są prace których wykonywać nie powinny, bo zwyczajnie do nich nie dorosły. Mają za mało sił, brakuje im wyobraźni, doświadczenia, nie potrafią właściwie ocenić niebezpieczeństwa, przewidzieć skutków swoich poczynań - reasumuje Maciejewska z KPP w Bełchatowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE