Reklama

Reklama

Będzie podwyżka 500 plus? Nie wszyscy będą mogli liczyć na dodatkowe pieniądze

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Będzie podwyżka 500 plus? Nie wszyscy będą mogli liczyć na dodatkowe pieniądze - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W związku z rosnącą inflacją coraz częściej pojawia się temat powiększenia flagowego świadczenia PiS, czyli 500 plus. Okazuje się, że podobne pomysły przedstawia również rząd — była Minister Rodziny sugeruje, by zwiększyć je o 100 zł. Na dodatkowe pieniądze nie będą mogli jednak liczyć wszyscy beneficjenci.

Reklama

Była Minister Rodziny, a obecnie Europoseł Elżbieta Rafalska podczas rozmowy z dziennikiem "Fakt" stwierdziła, że w czasie szalejącej inflacji, rodzinom wielodzietnym powinno się udzielić większego wsparcia. Chodziło konkretnie o program 500 plus, który zdaniem Rafalskiej powinien zostać podniesiony dla części beneficjentów.

- Chodzi o rodziny wielodzietne, bo one szczególnie mocno odczuwają skutki inflacji. Chcemy, by rodziło się jak najwięcej dzieci, ale też rodziny wielodzietne powinniśmy mocniej wspierać. Dlatego świadczenie wychowawcze od trzeciego dziecka mogłoby zostać podniesione o np. 100 zł i wynosić 600 zł miesięcznie — mówiła Elżbieta Rafalska w rozmowie z "Faktem".

Podniesienie 500 plus. Kto mógłby liczyć na więcej pieniędzy?

Zgodnie ze słowami byłej Minister Rodziny, dodatkowe 100 zł w ramach 500 plus miałyby otrzymać rodziny, w którym jest co najmniej trójka dzieci. Wówczas świadczenie wyniosłoby 600 zł na każde z dzieci.

Co ciekawe, z wyliczeń Instytutu Emerytalnego wynika, że gdyby flagowy program Prawa i Sprawiedliwości, który funkcjonuję w Polsce od 2016 roku został objęty waloryzacją, świadczenie w 2022 roku wyniosłoby dokładnie 608 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy