Reklama

5 tysięcy policjantów na polskich drogach! Dziś kierowcy pod szczególną uwagą mundurowych

Opublikowano:
Autor:

5 tysięcy policjantów  na polskich drogach! Dziś kierowcy pod szczególną uwagą mundurowych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Od rana w całej Polsce ruszył kaskadowy pomiar prędkości. Akcja trwa od godziny 6:00 i policjanci będą mierzyć prędkość kierowców do 22:00 w terenie zabudowanym i poza nim.

Kaskadowy pomiar prędkości oznacza, że kontrola odbywa się w jednym czasie na kilku odcinkach tej samej drogi. Fakt, że miniemy patrol policji w jednym miejscu, nie oznacza, że nie spotkamy kolejnego za pół kilometra. W całej Polsce w akcji bierze udział ponad 5 tys. policjantów.

Policyjne działania to efekt wzrostu wypadków ze skutkiem śmiertelnym. W większości przypadków kluczową rolę odgrywa prędkość jazdy, a ta nagminnie zostaje przekraczana, nie tylko w terenie niezabudowanym. Finały tych zdarzeń są częściej, niż to bywało w poprzednich latach, śmiertelne.

W trakcie kontroli policjanci reagują także na inne stwierdzone wykroczenia m.in.: niestosowanie się do obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, przewożenia dzieci w fotelikach oraz korzystanie przez kierujących z telefonu komórkowego niezgodnie z przepisami.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE