Reklama

260 wolontariuszy, koncerty i pokazy na finale WOŚP w Bełchatowie. Oj, będzie się działo!

Opublikowano:
Autor:

260 wolontariuszy, koncerty i pokazy na  finale WOŚP w Bełchatowie. Oj, będzie się działo! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W najbliższą niedzielę, 14 stycznia rusza 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze tradycyjnie wyjdą na ulice Bełchatowa, ale serce WOŚPu będzie biło w Galerii Olimpii – to właśnie tam, na parkingu i we wewnątrz centrum handlowego przygotowano moc atrakcji.

Finał, już tradycyjnie ruszy o 10.00 – o tej godzinie wolontariusze, których w tym roku jest rekordowa liczba 260-ciu, wyjdą na ulice Bełchatowa.

Każdy kwestujący wolontariusz zaopatrzony jest w charakterystyczną puszkę i serduszka, które rozdawane są każdemu kto wrzuci datek – mówi Rafał Kaleciński, szef bełchatowskiego sztabu WOŚP i dodaje: - sporo wolontariuszy, to, że tak żartobliwie powiem „starzy wyjadacze”, którzy kwestują od kilku już lat. Są nawet tacy, którzy pracują od samego początku Orkiestry.

Wolontariusze przede wszystkim będą pracować na ulicach miasta, natomiast moc atrakcji czekać będzie na parkingu przy galerii Olimpia.

Mamy dwie sceny – dużą na świeżym powietrzu i małą wewnątrz Olimpii, na każdej będzie się działo. Najpierw ruszamy z atrakcjami motoryzacyjnymi, będzie między innymi pokaz jazdy enduro, pokazy samochodów przygotowanych do driftu, drift taxi czy prezentacja jazdy samochodów rajdowych. Swoje cacka na czterech kółkach pokażą też offroadowcy.

Na popisy aut będzie można nie tylko popatrzeć, chętni będą mogli spróbować swoich sił w strefie motoryzacyjnej, gdzie między innymi przygotowano konkurs zręcznościowy dla kierowców. W specjalnie na Finał przygotowanym miasteczku bezpieczeństwa każdy chętny będzie mógł skorzystać z nauki jazdy na trolejach, wypróbować alkogogle lub sprawdzić, jak działa symulator dachowania. Ponadto jednostka straży pożarnej przygotowała pokaz ratownictwa drogowego. Sporo będzie się też działo w samej Olimpii. Na małej scenie obejrzymy pokazy kangoo jumps, walk karate i taekwondo. Dla najmłodszych przewidziano zabawy z animatorami. Mniej więcej o 16.00 rusza koncertowa odsłona Finału.

Przed każdym koncertem odbywać się będą licytacje, zaczynamy o 16.00. Kwadrans później na scenie pojawi się doskonale znana, bełchatowska formacja Thrudy. Godzinę później zagra dla nas Concrete Hills. Chwilę po 18.00 zagrają Normalsi. Na koniec gwiazda wieczoru – Sebastian Riedel z zespołem Cree. W międzyczasie tego koncertu, o 20.00 finał – światełko do nieba – mówi Rafał Kaleciński

Jeśli chodzi o licytacje, to gadżetów są bardzo zróżnicowane, od sprzętu elektronicznego, poprzez vouchery oferujące rozmaite atrakcje na sportowych pamiątkach kończąc.

Tegoroczny, 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE