Reklama

24. Jesienne spotkania Teatralne z BAT-em

Opublikowano:
Autor:

24.  Jesienne spotkania Teatralne z BAT-em - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na spektakle w ramach 24. Jesiennych Spotkań Teatralnych z BAT-em, które odbędą się 28 października, podczas Teatralnej Jesieni. Na scenie wystąpią: grupa BAT-Minki oraz BAT-PodTekst.

Na półmetku Teatralnej Jesieni, swoje spektakle zaprezentują aktorzy grup teatralnych, działających w Miejskim Centrum Kultury. Gospodarze 24. Jesiennych Spotkań Teatralnych z BAT-em, pokażą dwa spektakle: „Ostatni Tatuś” w wykonaniu grupy BAT-Minki (godzina: 16:30) oraz „888 Dni Bycia Pomnikiem" w wykonaniu grupy BAT-PodTekst (godzina: 18:00).

„Ostatni Tatuś"
Zła czarownica Blada porywa wszystkich tatusiów w mieście. Mała Ania również traci tatę, który nigdy nie miał dla niej czasu, bo był bardzo zapracowany, a swoją nieobecność rekompensował dziecku kolejną, nową zabawką. Ania wraz z najbliższymi przyjaciółmi – pluszowym misiem i lalką Barbie – wyrusza w podróż, by odnaleźć i uwolnić ukochanego tatę. Podróż po wielkim i niebezpiecznym mieście przynosi mnóstwo przygód. Bohaterowie poznają wiele dziwnych postaci, które utrudniają lub pomagają im w poszukiwaniach – Wielkie Czarne Ptaszysko, Gadająca Kałuża, Siwy Tramwaj, Syrenka.

„888 Dni Bycia Pomnikiem"
Główny bohater - Viktor - postanowił tkwić w jednym miejscu, przykuty niczym pomnik do cokołu, odliczając tytułowe 888 dni. Dzień zero ma być chwilą, w której odnajdzie zgubiony sens życia. Każdego dnia, Viktor spotyka przypadkowych przechodniów, z którymi rozmawia na temat ich wartości i postaw, nie znajdując sensu także w ich życiach. Tłumacząc rozmówcom swoją misję, nie zyskuje ich zrozumienia, a nawet akceptacji czy szacunku, na jakie liczy... .
Filozoficzna przypowieść ukazuje z jednej strony bezsens biernego wyczekiwania na cud, z drugiej jednak krytycznie odnosi się do obserwowanego przez bohatera życia w biegu oraz bezrefleksyjnej codzienności ludzi, którzy go mijają.

Wstęp na oba spektakle jest wolny.
Spektakle odbędą się w ramach 24. Jesiennych Spotkań Teatralnych z BAT-em

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE