Koło Bełchatowa jest jeszcze jedno złoże węgla. Pod najwyższym wzniesieniem w województwie łódzkim, po którym zimą szusują narciarze, a latem jeżdżą rowerzyści, zalega… kilkaset milionów ton węgla. Złoże jednak nigdy nie zostało wykorzystane. Jaki jest powód? (...)