Reklama

Reklama

Siatkarze PGE Skry w gronie wybrańców selekcjonera

Opublikowano: 18 maja 2020 11:32
Autor: Badys

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

sport W poniedziałek 18 maja Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował o powołaniach Vitala Heynena na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji siatkarzy. Wśród wybrańców Vitala Heynena znalazło się trzech zawodników, którzy będą bronić barw PGE Skry Bełchatów w sezonie 2020/21 oraz członkowie sztabu szkoleniowego żółto-czarnych.

Reklama

W Centralnym Ośrodku Sportu w Spale, który jest także ośrodkiem przygotowań olimpijskich, zamelduje się w sumie dziewiętnastu zawodników i jak się wydaje są to gracze, spośród których Vital Heynen będzie wybierał dwunastkę na Igrzyska Olimpijskie w Tokio (lipiec – sierpień 2021 roku).

Belgijski szkoleniowiec widzi w tym gronie trzech siatkarzy, którzy będą występować w Bełchatowie podczas najbliższego sezonu ligowego. Mowa o rozgrywającym Grzegorzu Łomaczu oraz środkowych Karolu Kłosie i Mateuszu Bieńku.

Ponadto w składzie znalazło się miejsce dla środkowego Jakuba Kochanowskiego i przyjmującego Artura Szalpuka, którzy najprawdopodobniej odejdą z PGE Skry po wygaśnięciu obowiązujących do końca bieżącego miesiąca umów.

Nie brakuje też starych znajomych, którzy reprezentowali barwy klubu z naszego miasta w przeszłości. Mowa o skrzydłowych Bartoszu Kurku i Bartoszu Bednorzu oraz o libero Pawle Zatorskim.

Wśród współpracowników selekcjonera drużyny narodowej nie brakuje też osób związanych z żółto-czarnymi. Na zgrupowaniu zameldują się trener Michał Mieszko Gogol (asystent), statystyk Robert Każmierczak i fizjoterapeuta Tomasz Pieczko.

Przed rozpoczęciem zgrupowania na terenie COS OPO Spała wszyscy zawodnicy oraz sztab poddani zostaną badaniom na obecność koronawirusa. Pierwsze spotkanie kadrowiczów potrwa od 1 do 13 czerwca, ale wiemy już na pewno, że na nim się nie skończy. Reprezentanci spotkają się również w dniach 29 czerwca – 11 lipca.

Bardzo prawdopodobne, że w tym czasie uda się nie tylko potrenować we własnym groniem, ale też rozegrać spotkania towarzyskie z innymi drużynami narodowymi, o co zabiega Polski Związek Piłki Siatkowej.

Skład reprezentacji Polski na zgrupowanie w Spale:
Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Marcin Komenda, Grzegorz Łomacz.
Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Maciej Muzaj.
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski.
Przyjmujący: Bartosz Bednorz, Tomasz Fornal, Michał Kubiak, Bartosz Kwolek, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka.
Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 6 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  Kris

  Trener nie wzioł że sobą libero naszego? Aż dziwne. Przecież to najlepszy libero

 • 7 miesięcy temu | ocena +6 / -6

  Statystyk

  Zmienic libero puechocki do domu

 • 7 miesięcy temu | ocena +3 / -3

  Robert

  To jak wymieniać wszystkich którzy byli kiedyś związani z Bełchatowem to jeszcze trzeba wspomnieć o Muzaju.