Premierowe zwycięstwo "Brunatnych" w sezonie 2020/2021

Premierowe zwycięstwo "Brunatnych" w sezonie 2020/2021 - Zdjęcie główne

SportPiłkarze GKS-u Bełchatów po dwóch porażkach na inaugurację nowego sezonu odnieśli w końcu pierwsze zwycięstwo. W drugiej kolejce Fortuna 1 Ligi podopieczni Marcina Węglewskiego pokonali 1:0 zespół Miedzi Legnica. Bohaterem spotkania został Łukasz Wroński, strzelec zwycięskiego gola.

Po porażce 1:6 z Legią Warszawa w I rundzie FORTUNA Pucharu Polski oraz przegranej 0:3 w inaugurującym pierwszoligowe zmagania starciu z Górnikiem w Łęcznej, kibice biało-zielono-czarnych liczyli na przełamanie swoich pupili w domowej potyczce z Miedzią Legnica i się nie zawiedli. W pojedynku z ekipą z Dolnego Śląska podobać mógł się nie tylko sam wynik, ale też gra.

W porównaniu do zeszłotygodniowego spotkania w Łęcznej w wyjściowej jedenastce "Brunatnych" zaszły dwie zmiany. Za Szymona Łapińskiego i Damiana Hilbrychta od pierwszej minuty zagrali Dawid Flaszka i wypożyczony z ekstraklasowego Górnika Zabrze Bartłomiej Eizenchart. W całej 20-osobowej kadrze znalazło się aż 11 wychowanków górniczego klubu i 8 młodzieżowców.

Od początku bełchatowianie nastawili się na grę z kontry, a co za tym idzie częściej przy piłce byli przyjezdni, którzy w pierwszej odsłonie stworzyli sobie większą liczbę sytuacji bramkowych. Jednak żadnej nie potrafili zamienić na bramkę, podobnie jak piłkarze GKS-u, więc zespoły schodziły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Obraz gry w drugiej połowie nie uległ znaczącej zmianie. Wciąż zdecydowanie częściej przy piłce utrzymywali się piłkarze gości, ale to "Brunatni" strzelili "złotego gola". Oczywiście po kontrataku, który w 55. minucie skutecznie wykończył Łukasz Wroński. Pomimo okazji z obu stron, więcej bramek w sobotę na GIEKSA Arenie już nie zobaczyliśmy.

Tym samym po dwóch porażkach w meczach o stawkę podopieczni Marcina Węglewskiego odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2020/2021. Szansa na kolejne już za tydzień w Niecieczy, gdzie w sobotę 12 września GKS zmierzy się z miejscową Bruk-Bet Termalicą, która ma na swoim koncie komplet dwóch zwycięstw.

GKS Bełchatów vs Miedź Legnica 1:0 (0:0)
Bramki: Łukasz Wroński (55.)
Żółte kartki: Sierczyński - Matuszek, Bartkowiak.

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik - 70. Marcin Sierczyński, 4. Seweryn Michalski, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek - 24. Bartłomiej Eizenchart (69, 7. Szymon Łapiński), 19. Waldemar Gancarczyk, 5. Michał Pawlik, 10. Dawid Flaszka (88, 14. Marcin Szeibe), 30. Łukasz Wroński (88, 66. Bartłomiej Lisowski) - 59. Przemysław Zdybowicz (71, 8. Damian Hilbrycht).
Miedź Legnica: 1. Mateusz Hewelt - 23. Paweł Zieliński, 26. Božo Musa, 25. Nemanja Mijušković, 2. Marcin Pietrowski (69, 10. Jakub Łukowski) - 19. Paweł Tupaj (89, 5. Marcin Biernat), 6. Szymon Matuszek, 20. Damian Tront, 18. Kamil Zapolnik, 22. Joan Román (86, 8. Krzysztof Danielewicz) - 9. Krzysztof Drzazga (69, 14. Bartosz Bartkowiak).