Młodzi karatecy z Bełchatowa z medalami. Sukces na Mistrzostwach Polski

Sport Zawodnicy Karate Team Bełchatów stanęli na podium Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym w Wieliczce. Podczas turnieju zdobyli aż sześć medali.

Zawody Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym odbyły się w Wieliczce w dniach 14-16 kwietnia. Liczną reprezentację na turnieju miał klub Karate Team Bełchatów. Młodzi karatecy spisali się znakomicie i zdobyli aż 6 medali w tym: 2 złote, 3 srebrne i jeden brązowy.

W kategoriach dziecięcych, w kumite indywidualnym chłopców 1. miejsce zajął Marcel Kowalczyk, a 2. miejsce Borys Borczyk. Z kolei w kata indywidualnym chłopców na najwyższym stopniu podium stanął Julian Och, drugie miejsce zajęli Borys Borczyk oraz Viktor Wojtyra, a trzecie Marcel Kowalczyk.

Duży sukces odniósł również Szymon Berłowski, który zdobył piąte miejsce w kumite juniorów młodszych. W tej konkurencji rywalizowało na macie aż 43 startujących.

Warto zaznaczyć, że trenerem młodych karateków jest Tomasz Jończyk – Mistrz Polski oraz Wicemistrz Świata w karate.

W najbliższy weekend zawodnicy klubu Karate Team Bełchatów spróbują swoich sił na kolejnych zawodach. Tym razem będą rywalizować w Zamościu.