Świetny występ podopiecznych Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do. Wrócili z 16 medalami [FOTO]

Sport Zawodnicy Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do zaprezentowali świetną formę podczas Międzynarodowego Turnieju "Mazovia Masters Cup". Z Ciechanowa wrócili z szesnastoma krążkami.

W weekend 23-24 października w Ciechanowie odbyła się 15. edycja Międzynarodowego Turnieju "Mazovia Masters Cup" w Taekwon-Do. Do sportowych zmagań przystąpiło niemal 500 zawodników z 46 klubów z Polski, Litwy i Gruzji.

- Z naszego klubu udział wzięło 16 zawodników w różnych kategoriach wiekowych: 3 dzieci, 3 młodzików, 3 juniorów młodszych, 2 juniorów i 3 seniorów. W roli trenera Wiktor Karnawalski i sędzia Sergiusz Papuga oraz kierownik wyjazdu Dariusz Frank — mówi trener Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do, Wiktor Karnawalski.

Zawodnicy z Bełchatowa zaprezentowali świetną formę, zdobywając aż 16 krążków. W sobotę na matach rywalizowali seniorzy, juniorzy oraz juniorzy młodsi, którzy zmagania zakończyli z dziewięcioma medalami - 1 złotym, 2 srebrnymi oraz 6 brązowymi.

W kategorii juniorek i juniorów młodszych czarnym koniem drużyny okazał się Bartosz Borowiec, który startując w kategorii Walk Juniorów Młodszych powyżej 70 kg, zdobył brązowy medal. W konkurencji walk Juniorek Młodszych do 46 kg na podium stanęły dwie zawodniczki z BAT-u, złoty medal wywalczyła Olena Papuga, a brązowy Julianna Banaszkiewicz.

W kategorii juniorek z brązowymi medalami wróciły Natalia Ciążyńska w kategorii walk juniorek do 65 kg i Zofia Owczarek w tej samej kategorii do 60 kg.

Seniorzy z bełchatowskiej akademii na podium stawali w sumie pięć razy. Dwa krążki wywalczył Kamil Potoczny, który zdobył brąz w kategorii układów oraz srebro w walkach. Podobnym sukcesem może pochwalić się Przemysław Klepacki, na swoim koncie zapisał srebro w kat. układów oraz brąz w walkach. Na pudle stanął również Mariusz Łączyński, zdobywając brązowy medal w kategorii walk.

Drugiego dnia zawodów, do zmagań przystąpili najmłodsi adepci Taekwon-Do. Podopieczni bełchatowskiej akademii wywalczyli tego dnia 7 medali (2 złote oraz 5 brązowych) oraz puchar dla najlepszej zawodniczki wśród dzieci.

Dla startujących w kategoriach dzieci był to pierwszy występ na zawodach tak wysokiej rangi i co najważniejsze, wszyscy zdali ten egzamin celująco. Z dwoma brązowymi medalami wrócił Jeremi Papuga zdobywając je w kategorii układów uczniowskich i technik specjalnych. Ogromnym sukcesem było zdobycie dwóch złotych medali i jednego brązowego, przez nowicjuszkę na zawodach Julię Frank, która została również wybrana najlepszą zawodniczką wśród dzieci.

- Apetyt rośnie w miarę jedzenia, a zawodnicy głodni kolejnych zwycięstw wkładają dużo pracy w przygotowania do przyszłorocznych startów. W tym roku czeka nas jeszcze bardzo ważny egzamin w Lublinie, gdzie kilkoro adeptów Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do, będzie starało się zdobyć czarny pas, czyli stopień instruktorski, a całość oceniana będzie przez międzynarodową komisję egzaminacyjną — mówi trener, Wiktor Karnawalski.