Reklama

Reklama

Sportowe podsumowanie roku. Jak wypadły kluby z Bełchatowa i regionu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Sportowe podsumowanie roku. Jak wypadły kluby z Bełchatowa i regionu? - Zdjęcie główne

poglądowe | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport Znamy już podsumowanie tegorocznych osiągnięć poszczególnych klubów młodzieżowych. Jak poradzili sobie w 2021 roku młodzi sportowcy z Bełchatów.

Reklama

Nowy rok to czas, w którym podsumowujemy to, co za nami — nie inaczej jest w przypadku klubów sportowych. Znamy już wyniki rankingu w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego. Jak poradzili sobie reprezentanci Bełchatowa?

Jeśli chodzi o gminę Bełchatów, najlepszy wynik osiągnął LZS Bełchatowska Akademia Taekwon-do z wynikiem 96 punktów. Nieco mniej, bo 82 punkty wywalczyli w tym roku zawodnicy BKL Bełchatów. Ostatnie miejsce na podium zajmuje UKS Czempion Bełchatów z dorobkiem 62 punktów. Poza tzw. pudłem znalazły się jeszcze kluby takie jak EKS Skra Bełchatów (43.58 pkt), GKS Bełchatów (33.75) czy UKS Jedynka Bełchatów (19 punktów).

Niemal identycznie sytuacja prezentuje się w skali całego powiatu bełchatowskiego. W tym przypadku jednak prowadzenie adeptom Taekwon-do odebrali zawodnicy LKS Omegi Kleszczów, którzy mijający rok zakończyli z dorobkiem 114 punktów.

W skali ogólnopolskiej rysuje się zdecydowana przewaga klubów działających w większych miastach — jak Warszawa, Wrocław, Katowice czy Poznań. Na pierwszym miejscu w Polsce uplasował się klub AZF-AWF Katowice z dorobkiem aż 1868.63 pkt. Zaledwie 20 oczek mniej wywalczyli podopieczni KS AZS AWF Warszawa. Najniższy stopień podium przypadł zawodnikom OŚ AZS Poznań (1443.64 pkt).

Najlepszy klub z powiatu bełchatowskiego, czyli LKS Omega Kleszczów zajął w skali kraju 325 miejsce. Zawodnicy LZS Bełchatowskiej Akademii Taekwon-do mogą pochwalić się 404 miejscem w Polsce, natomiast podopieczni BKL Bełchatów, 492 lokatą.

Warto zaznaczyć, że w całym kraju o punkty w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego walczyło aż 3760 klubów — wyniki młodych bełchatowian kształtują się więc naprawdę świetnie!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy