Koszykarskie emocje na placu Narutowicza. Tak wyglądał turniej „Streetball Bełchatów 2022” [FOTO]

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor:

Sport Młodzi sportowcy zmierzyli się w turnieju koszykówki ulicznej, zorganizowanym na placu za budynkiem MCK PGE Gigantów Mocy. W Bełchatowie zjawili się zawodnicy z całej Polski.

W sobotę, 25 czerwca, na placu za Gigantami Mocy, drugi rok z rzędu odbył się Turniej Koszykówki Ulicznej 3x3 - Streetball Bełchatów 2022. Rozgrywki toczyły się na mobilnych boiskach. Jedno z nich przygotowane było z nawierzchni, na której odbywają się międzynarodowe zawody FIBA, czy nawet Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Udział w zawodach wzięli młodzi koszykarze i koszykarki z całej Polski. Do turnieju mogły zgłosić się osoby w dwóch kategoriach wiekowych U-15 i U-17 z podziałem na płeć.

Zawodnicy wzięli udział w rozgrywkach grupowych, a także konkursie rzutów osobistych. Do turnieju zgłosiło się blisko 100 młodych fanów koszykówki, a na najlepszych wśród nich czekały nagrody o wartości 800, 600 oraz 400 zł.

Najlepiej wśród dziewczyn w kategorii U-15 spisał się zespół 4Ever Academy Ksawerów. Drugie miejsce zajęły reprezentantki z Bełchatowa, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze Skierniewic. Mecze mężczyzn w tej kategorii wiekowej rozegrano w dwóch grupach. Po zaciętej walce pierwsze miejsce zajął zespół ŁKS Basketball Łódź, na drugiej lokacie uplasował się zespół Bayous Boys, a trzecie miejsce zajęła drużyna ze Skierniewic.

W kategorii wiekowej U-17 pierwsze miejsce wśród pań zajęły zawodniczki z Łodzi. Na drugim miejscu podium stanęły koszykarki z drużyny Ex Gortatk, a trzecie miejsce przypadło zespołowi z Ksawerowa. Wśród mężczyzn najlepsi byli gracze z PKK 99 Pabianice, drugie miejsce należy do zespołu J60, a na najniższym stopniu stanął zespół Ósemka Skierniewice.