Reklama

Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2022

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Zapraszamy na Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2022 - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości To już IX edycja! Od 7 do 9 października w całej Polsce, również w województwie łódzkim, odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2022. Koordynatorem wydarzenia jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Pokazujemy, ile zrealizowano ważnych projektów i jak, dzięki obecności w Unii Europejskiej zmieniło się nasze województwo. Wśród zaplanowanych wydarzeń znajdują się koncerty, warsztaty, webinaria, konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji. 

W tym roku wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak unijne dotacje zmieniły Waszą najbliższą okolicę, region i województwo, koniecznie odwiedźcie nas stacjonarnie albo dołączcie on-line na stronie  www.dniotwarte.eu. Podczas DOFE 2022 każdy znajdzie coś dla siebie!

Zobacz więcej dzięki DOFE

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2022 to trzy dni pełne imprez. Różnorodne wydarzenia i atrakcje to doskonała okazja do zaprezentowania tego, jak region rozwinął się na przestrzeni ostatnich lat. DOFE to też czas, by spotkać się z beneficjentami Funduszy Europejskich, którzy podzielą się swoim doświadczeniem, a niektórzy pokażą swoje projekty „od kuchni”. Na stronie www.dniotwarte.eu znajdują się zaproszenia od beneficjentów, którzy otwierają swoje drzwi dla zwiedzających. A są to: instytucje społeczne, sportowe, kulturalne czy turystyczne.

DOFE muzycznie

O to, by wspomnienia z weekendu zostały z nami na wiele miesięcy, zadbają gwiazdy polskiej sceny muzycznej. W całym województwie odbędą się fantastyczne koncerty. Każdy z nich to potężna dawka pozytywnych emocji. Już 7 października w Sieradzkim Centrum Kultury zaśpiewa Krystian Ochman, a w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim – Sound’n’Grace. 8 października na scenie Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach pojawi się Ania Dąbrowska. Tego samego dnia fani zespołu LemON będą mogli posłuchać koncertu swojego idola w Miejskim Ośrodku Kultury „Stary Młyn” w Zgierzu. Na zakończenie DOFE, 9 października, w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli wystąpi Paweł Domagała, a w Bełchatowie Varius Manx i Kasia Stankiewicz. Chcecie znaleźć się na widowni? Wystarczy, że weźmiecie udział w konkursach ogłoszonych na facebookowym profilu Zmieniamy Łódzkie.

Fundusze w powiecie bełchatowskim

Efekty wsparcia Funduszy Europejskich widać na każdym kroku. Unijnym dofinansowaniom zawdzięczamy realizację tysięcy projektów poprawiających jakość życia lokalnych społeczności. Warto na przykład odwiedzić Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, czyli miejsce ostatniego niedzielnego koncertu w ramach DOFE. Ze środków unijnych MCK zakupiło nowe wyposażenie dla pracowni edukacyjnych i artystycznych. Urządzono również salę, w której realizowane są warsztaty naukowe dla dzieci zwiedzających Ekspozycję PGE Giganty Mocy. Pracownia zyskała: nowy wygląd, funkcjonalne meble, mikroskopy i komputery, dzięki którym zajęcia edukacyjne stały się ciekawsze i bardziej rozwijające. Dodatkowo Miejskie Centrum Kultury zyskało wygodny w obsłudze system sprzedaży i rezerwacji biletów on-line, dzięki któremu wszystkie bilety na wydarzenia MCK i do PGE Gigantów Mocy zakupić można w systemie internetowej sprzedaży. Zmiany są świetnym dowodem na to, jaką moc mają unijne dotacje. Sprawdź, jakie atrakcje, czekają na Ciebie w najbliższej okolicy podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2022.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE