Reklama

Zaleganie ze spłatą rat – jak poprawić swoją sytuację?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zaleganie ze spłatą rat – jak poprawić swoją sytuację? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Zaciąganie nowych zobowiązań jest dziś bardzo łatwe. Istnieje wiele firm oferujących chwilówki, w większości sklepów można też kupować na raty. Łatwo jest znaleźć się w sytuacji, kiedy zobowiązania stają się trudne do udźwignięcia. Wyjście z długów nie jest proste, jednak zawsze warto próbować poprawić swoją sytuację. Zobacz, co możesz zrobić, kiedy znajdziesz się w gorszej sytuacji!

Długi mogą stanowić poważny problem. Utrudniają codzienne funkcjonowanie i mogą prowadzić do pogorszenia samopoczucia, relacji z innymi, a nawet zaburzeń emocjonalnych. Dlatego nie warto uciekać od problemu – nie tylko nie zniknie, ale będzie rósł z każdym dniem. Niezależnie od tego, jak zła jest Twoja sytuacja finansowa, zawsze możesz poszukać pomocy i podjąć działania, które przybliżą Cię do rozwiązania problemu. Jak postępować z długiem?

Zgłoś się po pomoc do firmy zajmującej się oddłużaniem

Aby stworzyć plan działania, warto zwrócić się do firm zajmujących się pomocą dłużnikom, takich jak Biliti. Specjaliści przeanalizują Twoją sytuację i doradzą możliwe rozwiązania problemu z zadłużeniem. Oddłużanie jest możliwe również u osób z negatywnym wpisem w BIK i bez zdolności kredytowej.

Sprawdź, czy możesz skonsolidować swoje długi

Jedną ze skuteczniejszych metod wyjścia z długów jest konsolidacja zobowiązań. Polega ona na połączeniu różnych rat w jedną. Aby konsolidacja mogła się udać, należy realistycznie spojrzeć na swój domowy budżet. Wysokość takiej połączonej raty nie może być zbyt duża – wówczas również ona może stać się zbyt dużym obciążeniem.

Możliwe jest także uzyskanie pożyczki online dla zadłużonych. Dzieje się to na łagodniejszych zasadach. Pożyczkę konsolidacyjną mogą uzyskać również osoby z negatywnym wpisem w BIK i bez zdolności kredytowej. W takich przypadkach warunki spłaty ustalane są indywidualnie, w oparciu o aktualną sytuację finansową osoby wnioskującej o taką pożyczkę.

Kredyt konsolidacyjny w banku, mogą natomiast uzyskać osoby, które terminowo regulują swoje zobowiązania. Jeśli już zalegasz ze spłatą, to bank może nie udzielić Ci takiej możliwości. Wówczas pożyczka konsolidacyjna bywa sposobem na połączenie długów.

Staraj się zaoszczędzić

Zawsze warto przeanalizować swoje przychody i wydatki. Racjonalne gospodarowanie pieniędzmi pomoże Ci spłacać bieżące zaległości i zapobiegać powstawaniu kolejnych. Aby ułatwić sobie tę analizę, dobrze jest prowadzić domowy budżet w formie arkusza kalkulacyjnego lub notatek. Wówczas można łatwo sprawdzić, czy możliwe jest obcięcie wydatków.

Wyjście z długów wymaga podjęcia stanowczych działań i trzymania się swoich postanowień. Aby uwolnić się od problemu z zadłużeniem, konieczne są systematyczne działania i spora motywacja.

Najważniejsze jest jak najszybsze podjęcie odpowiednich działań. W najkorzystniejszej sytuacji są osoby, które jeszcze nie mają opóźnień w spłacie rat. Jeśli czujesz, że w najbliższym czasie nie będziesz w stanie spłacić zobowiązań kredytowych, to warto sprawdzić, czy możesz przesunąć termin spłaty – taki zapis może znajdować się w umowie kredytowej. Możesz też skonsultować się z bankiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE