Reklama

Z jakiej odległości wykonuje się rzut karny w piłce ręcznej lub o czym musi znać nowy typer?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Z jakiej odległości wykonuje się rzut karny w piłce ręcznej lub o czym musi znać nowy typer? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości W tym tekście skupimy się na zasadach gry w piłkę ręczną, a mianowicie na regułach dotyczących wykonania rzutu karnego.

Zasady gry wybranej dyscypliny sportowej, są bardzo ważne do zapoznania się, jeśli chcemy trafnie obstawiać bukmacherskie załady online. Zakłady na piłke ręczną weoluowały wraz z biznesem bukmacherskim: sport ten z roku na rok staje się coraz nardziej popularny, a bukmacherzy oferują coraz bogatsze rynki zdarzeń na piłkę ręczną.

Podstawowe zasady gry w piłkę ręczną

Piłka ręczna jest jedną z najbardziej popularnych gier na całym świecie. Profesjonalnie gra ta została zainicjowana jako gra międzynarodowa w XIX wieku, a pierwszy pokaz odbył się na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1952 roku. Aby zdobyć bramkę, piłka jest przekazywana z rąk do rąk, a nie do stóp, jak w przypadku piłki nożnej. Można w nią grać zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na zewnątrz. Piłka ręczna rozgrywana jest na boisku z centrum bramkowym na każdym końcu boiska. Środek bramki otoczony jest linią, wewnątrz której może znajdować się tylko bramkarz. Zawodnicy podają piłkę z rąk do rąk, a ich celem jest zdobycie bramki bez dotykania lub wchodzenia w linię obrony. Drużyna z największą ilością punktów wygrywa mecz. W piłce ręcznej aktywność jest szybka, zarówno jeśli chodzi o podawanie piłki, jak i zdobywanie bramek. W rzeczywistości każda drużyna zdobywa od 20 do 30 bramek.Wyjaśnimy też ilu zawodników gra w piłkę ręczną. W piłkę ręczną grają dwie drużyny po 7 zawodników z każdej strony, w tym bramkarz. Bramkarz broni bramki, podczas gdy pozostałych sześciu zawodników z pola próbuje zdobyć bramkę. Obecnie istnieje wiele profesjonalnych drużyn piłki ręcznej rywalizujących w kilku krajowych i międzynarodowych turniejach organizowanych przez różne organy organizacyjne na całym świecie.

Rzut karny w piłce ręcznej

Jakie są rzuty w piłce ręcznej? Wyróżniamy następujące rodzaje rzutów: z padem,  z przeskokiem, w miejscu, w wyskoku, z odchyleniem Dziś sprawdzimy, czym jest rzut karny w piłce ręcznej i kiedy jest on przyznawany. Rzut karny w tym sporcie jest przyznawany, jeśli:

  • klarowna okazja do zdobycia bramki zostanie udaremniona w dowolnym miejscu boiska przez zawodnika drużyny przeciwnej;
  • nieuprawniony gwizdek został użyty w czystej sytuacji bramkowej;
  • wyraźna okazja do zdobycia bramki została udaremniona przez interwencję osoby, która nie bierze udziału w grze.
Z ilu metrów wykonuje się rzut karny w piłce nożnej?  Rzut karny wykonuje się z odległości 7 metrów. Jeżeli zawodnik drużyny atakującej zachowuje pełną kontrolę nad piłką i swoim ciałem pomimo przewinienia, strzał z 7 metrów nie musi być przyznany, nawet jeżeli zawodnik ten straci później wyraźną okazję do zdobycia bramki.Zasady wykonania rzutu karnegoRzut karny w piłce nożnej jest wykonywany w kierunku bramki na gwizdek sędziego w ciągu 3 sekund. Zawodnik wykonujący rzuty karne nie może dotknąć lub przekroczyć linii 7 metrów, zanim piłka opuści jego rękę. Zawodnik wykonujący strzał z 7 metrów lub jego partnerzy nie mogą grać ponownie, dopóki piłka nie dotknie przeciwnika lub bramki.Podczas wykonywania rzutu karnego zawodnicy drużyny przeciwnej muszą znajdować się za linią rzutów wolnych i co najmniej 3 metry od linii 7 metrów, dopóki piłka nie opuści rąk zawodnika wykonującego rzut, w przeciwnym razie rzut z 7 metrów zostanie powtórzony, jeśli piłka nie znajdzie się w bramce. Strzał z 7 metrów jest powtarzany, jeśli piłka nie została trafiona, a bramkarz przekroczył linię graniczną, czyli linię 4 metrów, zanim piłka opuści rękę zawodnika wykonującego strzał.Co ważne, podczas wykonywania rzutu karnego, członkowie drużyny wykonującej rzut muszą pozostać za linią rzutów wolnych, dopóki piłka nie opuści rąk zawodnika. W przeciwnym razie rzut karny zostanie przyznany przeciwko drużynie wykonującej rzut z 7 metrów.Żaden bramkarz nie może być zastąpiony w momencie, gdy zawodnik wykonujący strzał z 7 metrów jest gotowy do jego wykonania, stojąc w prawidłowej pozycji z piłką w ręku. Każda próba dokonania zmiany w tej sytuacji jest karana jako niesportowe zachowanie. Jeśli chodzi o to, kto wykonuje rzut karny, to warto zaznaczyć, że może go wykonywać dowolny zawodnik oprócz bramkarza.

Rodzaje zakładów na piłkę ręczną

Teraz kiedy już znamy podstawowe zasady piłki ręcznej i wiemy, jak wykonuje się rzut karny, warto poznać rodzaje zakładów na daną dyscyplinę sportową. Rodzaje zakładów na piłkę ręczną są identyczne jak oferty bukmacherów na inne dyscypliny sportowe:

  • Zakłady na wynik.
  • Zakłady handicapowe.
  • Zakłady totals.
  • Zakłady dodatkowe.
  • Zakłady specjalne.
Warto na wstępie powiedzieć, że większość bukmacherów nie oferuje szerokiej oferty na piłkę ręczną, ograniczając się do standardowego zestawu zakładów: wyniki, handicapy, totals. Zakłady dodatkowe i specjalne pojawiają się tylko na najważniejsze mecze. Na przykład półfinały lub finały międzynarodowych turniejów klubowych lub mecze reprezentacji narodowych.Najpopularniejszym typem stawki jest zakład na wyniki, można go znaleźć w ofercie takich bukmacherów jak https://legalbukmacher.com/lvbet/ . Piłka ręczna to sport, w którym mecz może zakończyć się remisem. Zdarza się to bardzo rzadko, ale linia bukmacherska uwzględnia prawdopodobieństwo wystąpienia tego zdarzenia. Dlatego linia zakładów na ten sport ma trzy wyniki: zwycięstwo pierwszej drużyny, remis i zwycięstwo drugiej drużyny. Poziom gry drużyn ma swoje odzwierciedlenie w kursach. Innymi słowy, im wyższa klasa klubu, tym niższy będzie kurs i odwrotnie. Zakłady na wynik meczów piłki ręcznej można podzielić na zakłady ekspresowe i systemowe. Dlatego ten rodzaj zakładów jest świetny zarówno dla początkujących obstawiających, jak i profesjonalistów.

Podsumowanie

Zalecamy typowania zakładów na piłkę ręczną tylko na stronach legalnych bukmacherów wirtualnych. Listę wiarygodnych operatorów hazardowych można sprawdzić na portalu LegalBukmacher. W naszym serwisie sprawdzić ranking najlepszych firm hazardowych, oferujących zakłady na piłkę ręczną na uczciwych warunkach.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE