Reklama

Wyprawka pierwszoklasisty: o czym pamiętać? I gdzie kupić najtaniej?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wyprawka pierwszoklasisty: o czym pamiętać? I gdzie kupić najtaniej? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Rozpoczęcie nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej to wielkie przeżycie dla każdego dziecka. Równie mocno stresują się rodzice, gdyż jest to moment rozpoczęcia nowego etapu w życiu ich potomka. Wyprawka pierwszoklasisty różni się od tej dla przedszkolaka i niestety jest bardziej kosztowna. Wpływa na to fakt, że uczeń potrzebuje więcej niezbędnych przyborów szkolnych. Podpowiadamy, jak skompletować wyprawkę, aby o niczym nie zapomnieć oraz uniknąć kupowania zbędnych rzeczy.

Wyprawka do pierwszej klasy - od czego zacząć?

Wyprawka szkolna dla dziecka to spory wydatek, dlatego dobrze jest przemyśleć wcześniej co na prawdę będzie potrzebne oraz gdzie zrobić swoje zakupy, aby nie przepłacić. Warto przygotować sobie listę niezbędnych przyborów i z nią dopiero udać się do sklepu. Dobrym pomysłem jest zrobienie zakupów z wyprzedzeniem, można także obserwować kiedy sklepy ogłaszają promocje. Śledzenie takich okazji to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

Lista podstawowych rzeczy w wyprawce pierwszoklasisty

Lista niezbędnych rzeczy zawiera najmniej kilkanaście podstawowych przyborów, jakie będą potrzebne dziecku w szkole. Oto kilka z nich:

 • zeszyty 16-kartkowe w trzy linie oraz w kratkę, a także dedykowane do nich okładki,
 • bloki rysunkowe i techniczne (czasem wymagane są również bloki z kolorowymi kartkami lub wycinanki),
 • przybory do pisania (długopisy, ołówki),
 • przybory do malowania (farbki plakatowe, pędzelki),
 • przybory do rysowania (kredki, pisaki, czasem kredki świecowe),
 • plastelina,
 • teczki z gumką,
 • klej oraz nożyczki,
 • piórnik z pełnym wyposażeniem (przybory do pisania, gumka do ścierania, temperówka, itp.),
 • naklejki na książki i zeszyty (do podpisania),
 • plecak lub tornister,
 • śniadaniówka,
 • strój na WF (koszulka, spodenki, worek, czasem jest wymagane obuwie na zmianę choć nie zawsze),
 • buty szkolne.
Niezbędny może okazać się również zakup podręczników, np. do religii czy języka obcego.

Wyprawka pierwszoklasisty - ile kosztuje?

Jak widać, dla ucznia w pierwszej klasie szkoły podstawowej trzeba zakupić całkiem dużo niezbędnych przyborów. Część z nich to rzeczy, na których nie warto oszczędzać, gdyż mają wpływ na zdrowie i właściwą postawę dziecka. Szczególnie dotyczy to obuwia oraz plecaka, które powinny być solidnie wykonane, z dobrej jakości materiałów. Koszt całej wyprawki można w przybliżeniu zsumować do ok. 1000 zł. Oczywiście, wszystko jest uzależnione od tego, gdzie planuje się zrobić zakupy, w jakim czasie (warto, by był to okres promocyjny) oraz czy zdecydujemy się na produkty dostępne w sieciówkach, czy bardziej ekskluzywne, jak np. markowy strój do gimnastyki. W celu obniżenia kosztów proponujemy skorzystać z dostępnych okazji wyprzedażowych. Gazetki promocyjne można z łatwością znaleźć w Internecie, np. https://www.gazetkowo.pl/sieci-handlowe/action. Dzięki takim ofertom można w łatwy sposób zaoszczędzić część pieniędzy.

Wyprawka do pierwszej klasy - czy na pewno mam już wszystko?

Wiele wytycznych co do potrzebnych rzeczy jest uzależnionych od konkretnych wymagań szkoły, do jakiej zamierza się posłać dziecko. Właśnie dlatego, warto przed pójściem na zakupy sprawdzić, czy wybrana placówka posiada swoje zalecenia lub listę artykułów niezbędnych w wyprawce. Jeśli natomiast szkoła nie udostępniła wcześniej swoich wytycznych, można zaczekać z częścią zakupów (co do których nie ma się pewności). W dniu rozpoczęcia roku szkolnego lub pierwszego zebrania wychowawca z pewnością doprecyzuje wymagania i podpowie, co należy jeszcze dokupić.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE