Reklama

Wynajęcie magazynu w Katowicach najlepszą strategią dla rozwoju firmy

Opublikowano:
Autor:

Wynajęcie magazynu w Katowicach najlepszą strategią dla rozwoju firmy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości W dobie rozwijającego się prężnie przemysłu i handlu, wielu przedsiębiorców poszukuje odpowiedniego dla swojej działalności magazynu do wynajęcia. Jak wiadomo, jest to bardzo istotne dla prowadzonego biznesu, często decyduje o jego dalszym funkcjonowaniu. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie tematem wciąż rośnie.

Wybór dogodnej lokalizacji magazynu

Jedną z najważniejszych kwestii, które powinien wziąć pod uwagę każdy najemca, jest lokalizacja magazynu. Jest bowiem bardzo ważne, aby magazyn znajdował się w pobliżu ważnych arterii komunikacyjnych. Takie położenie hal magazynowych nie tylko ułatwi dojazd i transport towarów, ale również, w dużej mierze, obniży ich koszty, co ma priorytetowe znaczenie dla rozwijającego się biznesu.

Jednak, zastanawiając się nad wyborem lokalizacji dla swojego magazynu, potencjalny najemca powinien również wziąć pod uwagę rodzaj i cechy produktów, które będzie w nim przechowywał. Od nich bowiem zależy, na przykład, odległość magazynów od punktów konsumpcji. Przykładem są produkty, takie jak owoce czy warzywa, które ze względu na krótki okres trwałości, nie mogą być przecież magazynowane zbyt daleko od miejsc końcowej sprzedaży. Inaczej jest w przypadku produktów trwałych, które mogą być przechowywane w magazynach położonych w różnych miejscach, nawet oddalonych od punktów konsumpcji.

W tym miejscu warto też wspomnieć o magazynach do przechowywania produktów tzw. niestabilnych wewnętrznie, na przykład chemikaliów. Dla tych produktów magazyny mogą być zlokalizowane tylko w miejscu produkcji lub w miejscu konsumpcji.

O tym, jaki magazyn wynająć, zadecyduje także ilość towarów, które będą magazynowane. To z kolei uzależnione będzie od specjalizacji firmy, jej zdolności produkcyjnej. Często przedsiębiorstwa potrzebują kilku magazynów, z których pierwszy przeznaczony jest na surowce, drugi na produkty przeznaczone do ich przetwarzania, a trzeci na wyroby gotowe. Jeżeli więc produkcja jest duża, konieczne jest wynajęcie magazynów lokalnych, pośrednich oraz tranzytowych.

Czy warto wynająć nowoczesny magazyn w Katowicach?

Śląsk, a szczególnie jego stolica Katowice, to miejsce, w którym nietrudno o nowoczesne powierzchnie magazynowe: https://www.katmagazyn.pl/magazyny/do-wynajecia/slask/katowice/. Również wynajmujących jest tu wielu, co nie dziwi, ze względu na charakter tego regionu. Osoby, które planują wynająć magazyn w Katowicach, powinny wiedzieć, że znajdą się w licznym gronie znanych i cenionych firm z różnych branż, które już od lat korzystają z tutejszych hal magazynowych. Nowoczesna przestrzeń magazynowa, a więc doskonałe warunki przechowywania towarów oraz dogodne w najwyższym stopniu możliwości terenu, to najlepsza promocja dla magazynów w Katowicach.

Warto również dodać, że najczęściej oferowane są duże kompleksy magazynowe wraz z biurowcami, placami składowymi i parkingami oraz siecią dróg wewnętrznych. Oczywiście, jak pewnie każdy się domyśla, hala magazynowa w centrum Katowic nie będzie należała do tanich. Jednak warto ją wynająć, bo region wciąż należy do najlepiej rozwijających się w kraju, więc i wszelkiego rodzaju przemysł ma przed sobą dużą przyszłość.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE