Reklama

Waga hakowa do dużych obciążeń. Jaką wybrać?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Waga hakowa do dużych obciążeń. Jaką wybrać? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Różne sposoby ważenia i oznaczania pomiaru towarzyszą ludzkości od setek lat. Dzięki temu możemy kupić owoce w sklepie, a także przetransportować ciężkie przedmioty.

Urządzenia mierzące wagę są powszechne i mamy z nimi do czynienia każdego dnia. Każdy sklep spożywczy ma takie urządzenie, a czasem nawet kilka. Wagi pokazują czy ilość towaru jest zgodna z naszymi potrzebami. Podobnie jest z paczkami, które krążą po świecie. Sprzęty pomiarowe pomagają odpowiednio rozlokować towar np. w samolocie i weryfikują deklarowany ciężar. Istnieją także branże, w których wykorzystuje się specjalistyczne wagi hakowe do dużych obciążeń.

 

Czym są wagi hakowe?

Urządzenia pomiarowe zakończone hakiem zalicza się do wag wiszących. Modele mogą się od siebie różnić pod względem specyfikacji technicznej i wyglądu. Ich budowa sprawia, że sprawdzą się wszędzie tam, gdzie brakuje miejsce na wstawienie wagi platformowej. Jednocześnie to dobre rozwiązanie w przypadku przedmiotów wielkogabarytowych o nieregularnych kształtach, które trudno ustawić lub położyć na platformie. 

 

Waga hakowa do 1 tony

Waga hakowa 1t poradzi sobie z nieforemnymi przedmiotami o wadze do 1000 kg. Sprzęt zbudowany jest z dwóch głównych elementów: stalowego haka i stalowych lin. Pierwsza część jest bardzo wytrzymała i poradzi sobie z dużymi obciążeniami. Z kolei liny zapewniają stabilność i dzięki nim można przemieszczać towar lub produkt, będące przedmiotem pomiaru.

 

Waga hakowa do 2 ton

Waga hakowa 2t poradzi sobie z jeszcze cięższymi przedmiotami. Również w modelach, które obsługują większe obciążenia, ważny jest hak oraz system lin. Całość konstrukcji musi być dopasowana w taki sposób, aby poszczególne elementy były odporne na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej, sprzęt powinien sprawdzać się w wymagających warunkach np. niskich lub wysokich temperaturach, a także w sytuacjach, gdzie pojawiają się różne, niekorzystne zakłócenia.

 

Komunikacja na linii waga — komputer

Obecnie dane stały się kolejnym dobrem, a mniej poetycko — towarem, który jest bardzo cenny. Dla firm produkcyjnych i handlowych dużą wagę mają informacje o dziennej wydajności stanowiska, liczbie ton przeładowanych produktów czy ilości paczek wysłanych w ciągu jednej zmiany. Wagi mogą zapisywać dane w pamięć lub po połączeniu z komputerem, w czasie rzeczywistym zapisywać każdy pomiar.

W ten sposób komputer gromadzi dane, które w przyszłości mogą się przydać do oceny wydajności pracy. Jednocześnie to dobry sposób na optymalizację i poprawę innych wskaźników.

Wagi hakowe dzięki wyświetlaczom LED lub LCD niemal natychmiast informują o wyniku ważenia. Co więcej, ekrany zapewniają bardzo dobrą widoczność odczytu w różnych warunkach np. słabym oświetleniu lub podczas niesprzyjającej pogody.

Wagi hakowe to urządzenia, które sprawdzą się w magazynach, obiektach produkcyjnych i wszędzie tam, gdzie odbywa się przeładunek towaru. Sprzęt jest dobrą alternatywą dla wagi platformowej. Ta ostatnia nie poradzi sobie z nieforemnymi przedmiotami, z kolei hakowa będzie optymalnym rozwiązaniem do tego typu zadań.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE