Wady projektowe, które mogą negatywnie wpłynąć na Bitcoina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wady projektowe, które mogą negatywnie wpłynąć na Bitcoina - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Nie jest zaskakujące, że technologia Bitcoin ma pewne wady techniczne. To, co funkcjonuje dzisiaj, to tylko prototyp zamierzonej innowacji.

Nie da się stworzyć czegoś, co będzie w 100% doskonałe. Pamiętaj, że większość najlepszych systemów w użyciu ma wydajność około 95 do 97 procent. Ta koncepcja jest prawdziwa nawet w przypadku technologii Bitcoin. Anonimowa grupa, która opracowała BTC, popełniła kilka błędów projektowych, które mogą powodować problemy.
Podczas gdy niektóre błędy nie zagrażają prawidłowemu funkcjonowaniu kryptowaluty, inne są potencjalnie niebezpieczne. Tak więc, możemy zacząć dostrzegać niektóre z wyzwań związanych z błędami projektowymi Bitcoina. Ten artykuł szczegółowo wyjaśnia trzy najbardziej krytyczne błędy, które popełnili deweloperzy Bitcoin. 
Czytanie artykułu pozwoli Ci również odkryć sposoby, które branża może wykorzystać, aby rozwiązać niektóre z błędów. Zanim jednak przystąpisz do czytania, musisz zauważyć, że Bitcoin nie powinien był zostać zatwierdzony jako gotowy do użycia w pierwszej kolejności. To, co dzisiaj istnieje, to tylko prototyp. 
Zasady rozwoju techniki wymagają, aby prototypy działały jako narzędzia testowe i korekcyjne przed wydaniem najbardziej stabilnej wersji. Jednak teraz nie możemy zrobić wiele, ponieważ Bitcoin jest już w użyciu i jest największą i najbardziej udaną kryptowalutą w historii. Zapoznajmy się z poniższym tekstem, aby uzyskać więcej szczegółów.

Wadliwy mechanizm tworzenia nowych monet
Proces wydobywania odpowiada za dodawanie nowych Bitcoinów do obiegu. A dzieje się tak, gdy miliony użytkowników zarejestrowanych w sieci BTC wysyłają lub odbierają środki. Transakcje obejmują również dodawanie Bitcoinów do konta giełdowego w renomowanych witrynach handlowych. Możesz Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat idealnych i niezawodnych platform transakcyjnych. Górnicy na całym świecie 24/7 weryfikują i rejestrują transakcje na łańcuchu bloków w celach informacyjnych.
Górnicy Bitcoin otrzymują maszynowo ustaloną wcześniej ilość monet jako wynagrodzenie za swoje zaangażowanie. Dodatkowo, nagroda płaci za zasoby, które wykorzystują podczas procesu. Nagroda za blok stale zmniejsza się o połowę co cztery lata w procesie zwanym HALVING (przepoławianie).
Oznacza to, że dojdzie do momentu, w którym górnicy dostaną bardzo mało za swoją ciężką pracę. W rezultacie mogą oni porzucić platformę i wywołać kryzys operacyjny. Pamiętaj, że nie można przeprowadzić żadnej transakcji w sieci Bitcoin bez górników. Tak więc, to ujawnia tylko, jak bardzo niebezpieczna może być ta wada projektowa.
Innym krytycznym problemem z nowym mechanizmem tworzenia monet Bitcoina jest to, że nie jest on naturalny. Dla długoterminowej niezawodności, eksperci finansowi twierdzą, że tempo, w jakim nowe Bitcoiny dostają się do systemu, powinno zależeć od popytu. Na przykład program powinien reagować na wysokie zapotrzebowanie, dodając więcej monet do rynku i odwrotnie.

Ograniczona liczba możliwych do wydobycia Bitcoinów
Satoshi Nakamoto, niezidentyfikowana grupa programistów, która stworzyła Bitcoina, ustaliła maksymalną liczbę możliwych do wydobycia monet. Liczba ta nie może przekroczyć 21 milionów, a w obiegu jest już co najmniej 19 milionów monet. BTC byłby lepszą alternatywą systemu finansowego, gdyby całkowita liczba monet była otwarta, w zależności od panujących sił ekonomicznych. 
Niestety, będziemy mogli doświadczyć potencjalnego niedoboru Bitcoinów, gdy górnicy wydobędą wszystkie możliwe monety. Ta doskonała kryptowaluta traci na tym aspekcie bardzo dużo, ponieważ tradycyjne opcje lepiej sobie z tym radzą. Na przykład odpowiednie Banki Centralne drukowałyby więcej pieniędzy, jeśli ich ilość zmniejszałaby się. 

Stosunkowo niższe bezpieczeństwo
Sieć blockchain, na której działa BTC, otrzymała wiele pochwał dotyczących jej zabezpieczeń. Jest to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań sieciowych dostępnych obecnie na świecie. Ma jednak różne luki, co czyni ją mniej bezpieczną niż konwencjonalne opcje. 
Decentralizacja, która czyni Bitcoina przełomowym graczem, również nieco osłabia jego standardy bezpieczeństwa. Na przykład, regulowanie lub monitorowanie działań w sieci BTC jest zadaniem trudnym. W związku z tym hakerzy i oszuści uważają, że sieć bardziej sprzyja nielegalnym transakcjom. 

Podsumowanie
Nie jest zaskakujące, że technologia Bitcoin ma pewne wady techniczne. Dzieje się tak dlatego, że to, co działa dzisiaj, jest tylko prototypem zamierzonej innowacji. Dlatego twórcy powinni byli poczekać, aż uszczelnią wszystkie luki przed oficjalnym dopuszczeniem Bitcoina do użytku publicznego. Trzy najbardziej krytyczne błędy rozwojowe to; ograniczona liczba możliwych do wydobycia monet, nierealistyczne tempo tworzenia nowych monet oraz niskie standardy bezpieczeństwa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE