Reklama

Reklama

W te dni po 14:00 zamknięte będą nawet stacje paliw? Za złamanie przepisu możliwe aż 100.000 zł kary!

Opublikowano: pon, 16 paź 2017 07:02
Autor:

W te dni po 14:00 zamknięte będą nawet stacje paliw? Za złamanie przepisu możliwe aż 100.000 zł kary! - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny, a dokładniej Podkomisja stała do spraw rynku pracy zaprezentowała swoją propozycję do obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Czytamy w nim m.in. proponowane warunki handlu 24 grudnia i w Wielką Sobotę.

Reklama

W art. 8. 1. czytamy, że w dniu 24 grudnia i w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy w placówkach handlowych:

1) handel oraz wykonywanie czynności związanych z handlem,

2) powierzanie pracownikom lub zatrudnionym wykonywania pracy w handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem– po godzinie 14.00 miałyby być zakazane.

Nie przewiduje się żadnych wyjątków od tego zapisu, a tym samym, jeśli taki kształt ustawy by przeszedł, to po 14:00 zamknięte by były najpewniej również stacje paliw.

W dalszych zapisach czytamy, że ”pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia za czas nieprzepracowany w związku ze zmniejszeniem wymiaru jego czasu pracy z powodu wykonywania pracy w dniu 24 grudnia lub w sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy do godziny 14.00. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1, oblicza się stosując zasady obowiązujące przy ustalaniu wynagrodzenia za czas urlopu wypoczynkowego”.

A jeśli komuś się nie podoba, to...? W rozdziale 4. projektu ustawy mowa jest o karach.

„Kto, wbrew zakazowi handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w niedziele lub święta, powierza wykonywanie takiej pracy pracownikowi lub zatrudnionemu, podlega karze grzywny w wysokości od 1000 do 100 000 zł”. Takie same kary groziłyby za pracę związaną z handlem po godz.14 w Wigilię i w sobotę przed niedzielą wielkanocną.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.