Reklama

Turbosprężarka jak nowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Turbosprężarka jak nowa - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Uszkodzona turbosprężarka w samochodzie może przyprawić właściciela takiego pojazdu o mocny ból głowy i spowodować poważne braki w portfelu. Wymiana tego podzespołu, bez względu na rodzaj pojazdu, nie jest tania. Ale na szczęście nie trzeba wydawać od razu dużych sum pieniędzy, aby ta część znów działała jak nowa. Wystarczy regeneracja turbosprężarek wykonana przez fachowców, dla których operacja ta nie ma żadnych tajemnic. Zapewni to współpraca z firmą Turbokrymar.pl z Białegostoku, która jest niekwestionowanym liderem w tej branży. Na taką pozycję zapracowali zatrudnieni tam ludzie i stosowane przez nich najnowocześniejsze technologie. To wszystko gwarantuję bezpieczeństwo samego procesu i przyszłą jakość pracy tego elementu w silniku.

Ekologia ma znaczenie

Zadaniem turbosprężarek jest podnoszenie mocy w silniku. W jednych pojazdach ma to wpływ na większe przyspieszenia na drodze, w innych ;pozwala na pracę w trudnych warunkach lub przewożenie czy przenoszenie ciężkich ładunków. Gdy ten podzespół szwankuje, użytkowanie takiego pojazdu zgodnie z przeznaczeniem, staje się kłopotliwe, a w niektórych wypadkach wręcz niemożliwe lub bardzo niebezpieczne. Bo na przykład wykonywanie manewrów wyprzedzania lub omijania bez odpowiednich fabrycznym osiągów, do których przyzwyczajony jest kierowca może się zakończyć tragicznie.

Turbokrymar.pl, który na rynku branży motoryzacyjnej działa już od wielu lat, zyskał w tej dziedzinie ogromne doświadczenie oraz posiada tak wszechstronny park maszynowy, że możliwa jest tu regeneracja turbosprężarek do aut osobowych, ciężarowych, maszyn rolniczych budowlanych i innych również bardzo specjalistycznych pojazdów. Współpraca z Turbokrymar.pl sprawi, że regeneracja turbosprężarek nigdy wcześniej nie była tak tania i skuteczna i zgodna z ochroną środowiska. Co dla firmy mającej swoją siedzibę w pobliżu puszczy też ma ogromne znaczenie.

Od sprawdzenia do sprawdzenia

Turbokrymar.pl regeneracja turbosprężarek zaczyna się od szczegółowego sprawdzenia ich stanu. Używane są do tego precyzyjne urządzenia kontrolne. Następne kroki to:

oczyszczanie elementów turbosprężarki przy użyciu pomocą myjek, piaskowania i szkiełkowania.

- wymiana uszkodzonych lub zużytych elementów na nowe. 

Ta operacja kończy się zwykle wymianą zespołów wirujących, czyli talerzyka, zestawu naprawczego, koła kompresji i wirnika. Z dawnej turbospreżarki zostaje więc zwykle wyłącznie obudowa turbiny, sprężarki i łożyskowań.

To prawda, że dziś rynek części zamiennych do turbosprężarek opanowali chińscy producenci. Lata doświadczeń Turbokrymar.pl doprowadziły, że firma nie sprowadza tych najtańszych, tylko te wykonane pod nadzorem kontroli jakości. Zresztą przed rozpoczęciem ich stosowaniem, Turbokrymar.pl sprawdził je we własnym zakresie i wykonane testy potwierdziły, iż materiał, z którego je zrobiono ma większą wytrzymałość od oryginalnych.

Jedna z ostatnich czynności w czasie regeneracji turbosprężarek jest ich wyważenie. Po to, aby posiadały równomierny rozkład masy wirnika w stosunku do jego geometrycznej osi obrotu. Uzyskuje się to wykorzystując najnowocześniejsze pryzmy oraz kratki rezonansowe na wyważarkach Schenck i Cimat. Tylko te urządzenia gwarantują największą precyzję pomiarów. Potem przychodzi czas na:

- sprawdzenie jakości regeneracji na flowbenach Cimat Turbo Test Expert

- nałożenie preparatu antykorozyjnego.

3 lata gwarancji

Kiedy turbosprężarka została już zregenerowana, jej właściciel może ją sam odebrać lub zostanie do niego wysłana. Na wykonane przez Turbokrymar.pl prace udzielane jest 36 miesięcy gwarancji, bez względu na liczbę przejechanych w tym czasie kilometrów.

Zapraszamy również do:
Auto Klinika Białystok
http://autoklinika.bialystok.pl/felgi/malowanie-proszkowe-felg/
ul.Sosabowskiego 1
15-178 Białystok

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE