Reklama

Stół do salonu spełnia więcej funkcji, niż może Ci się wydawać. Nie zapomnij o tym, kiedy będziesz meblować swoją bawialnię

Opublikowano:
Autor:

Stół do salonu spełnia więcej funkcji, niż może Ci się wydawać. Nie zapomnij o tym, kiedy będziesz meblować swoją bawialnię - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Dyskusja na temat tego, które pomieszczenie odgrywa największą rolę przy tworzeniu domowej atmosfery, toczą się od dawna i nic nie wskazuje na to, by miały się kiedykolwiek zakończyć. Jedni specjaliści od urządzania wnętrz wskazują na kuchnię, inni na sypialnię, a nie brakuje też takich osób, które najlepiej czują się w łazience. A co z salonem, nazywanym również bawialnią lub pokojem gościnnym albo dziennym? Według przedstawicieli firmy Sandow wiele zależy od tego, jaki stół się wstawi i w jaki sposób będzie on użytkowany.

W kuchni brakuje miejsca, by wygodnie zjeść obiad? Wtedy posiłek najczęściej przenosi się do salonu

Bawialnię zwykło traktować się jako najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu lub mieszkaniu. I słusznie: to tutaj zwykle podejmuje się gości, prowadzi towarzyskie rozmowy, spędza się rodzinne święta. Dlatego ten pokój musi nie tylko prezentować się odpowiednio godnie, ale również zapewniać dobre warunki do przeprowadzania całego wachlarza różnych czynności. Począwszy od spożywania kolacji, a skończywszy na partii pokera albo innych rozrywkach. Nie da się zaprzeczyć, że stół do salonu służy do wielu różnych spraw – to oznacza intensywne użytkowanie każdego dnia. A jak zauważają specjaliści reprezentujący Sandow, konsumenci kupujący meble do bawialni oczekują po nich zarówno estetycznego wyglądu, jak też maksymalnie wydłużonej żywotności. Z tego względu producenci przykładają coraz większą wagę do surowców stolarskich. Tanie płyty wiórowe coraz częściej zastępowane są przez naturalną okleinę oraz drewno.

Okrągły stół do salonu będzie idealnym wyborem, jeżeli dysponujesz raczej ograniczonym metrażem w mieszkaniu

Wyższą jakość drewnianych mebli można dostrzec gołym okiem – podobnie jak ceny, zaczynające się na zupełnie innym poziomie. Jednak coraz więcej klientów woli wydać większą sumę jednorazowo i cieszyć się z porządnego wyposażenia, niż przemeblowywać mieszkanie co 2-3 lata ze względu na zużyte, noszące coraz wyraźniejsze ślady zużycia użytkowania. Przeglądając katalogi trzeba też podjąć decyzję odnośnie rozmiarów oraz kształtu stołu. Ile osób będzie siedzieć jednocześnie, blat powinien być regulowany czy ustawiony na sztywno, a może zdecydować się na taki z rozsuwanymi lub składanymi modułami? Na rynku meblarskim nie brakuje rozwiązań projektowanych specjalnie z myślą o konkretnych potrzebach. Dzięki takim firmom jak Sandow, duży wybór stołów oraz dopasowanych stylistycznie krzeseł mają i właściciele dużych domów jednorodzinnych, i osoby mieszkające w skromnych kawalerkach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE