Reklama

Reklama

Przeszczep włosów – czy zawsze jest skutecznym rozwiązaniem?

Opublikowano: pon, 27 wrz 2021 13:23
Autor:

Przeszczep włosów – czy zawsze jest skutecznym rozwiązaniem? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Przeszczep włosów jest rozwiązaniem stosowanym z reguły wtedy, gdy pozostałe metody takie jak stosowanie witamin, odpowiednich kosmetyków oraz przeróżnych specyfików farmaceutycznych zawiedzie. Niewątpliwie przeszczep cieszy się dobrą opinią i jest postrzegany jako skuteczne rozwiązanie na problem z łysieniem. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie zawsze pacjent może być zakwalifikowany do przeszczepu oraz że nie zawsze przeszczep kończy się sukcesem. Niemniej jednak w większości przypadków przeszczep jest bardzo dobrym pomysłem. Co jeszcze warto wiedzieć na temat przeszczepu włosów?

Reklama

Warunkiem do przystąpienia do przeszczepu jest dobra kondycja włosów w okolicy dawczej

Skuteczny przeszczep włosów może być stosowany praktycznie przy wszystkich etapach wypadania włosów. Jednak, aby uzyskać oczekiwany efekt włosy w okolicy dawczej muszą być w odpowiedniej kondycji. Miejsce poboru włosów to kark oraz miejsce nad uszami. 

Metoda FUT oraz FUE

Warto wiedzieć, że do wyboru są dwie metody przeszczepu włosów. Metoda FUT oraz FUE. Metoda FUT bywa potocznie nazywana mianem paskowej. Polega ona na usunięciu paska włosów i mieszków włosowych wraz ze skórą z okolicy dawczej. Po pobraniu paska chirurg zszywa skórę. Następnie na głowie dokonywane są małe nacięcia i wprowadzane są przeszczepy włosów. Po wykonanym zabiegu stosowany jest bandaż, który ochrania wykonane przeszczepy. Alternatywą jest metoda FUE zwana igłową. W tym przypadku pobranie mieszka włosowego odbywa się przy pomocy igły. Nie da się ukryć, że metoda FUE zwana igłową uchodzi za mniej inwazyjną, nie pozostawia blizn, jest skuteczna i w większości przypadków jest bardziej rekomendowana. 

Jeśli przeszczep się powiedzie to po około 4-6 miesiącach powinny być zauważalny wyraźny wzrost włosów. Rezultat może być świetny, ale nie można tego zagwarantować. Z reguły do osiągnięcia oczekiwanego rezultatu potrzebne jest wykonanie 2-3 sesji. Kluczowe znaczenie dla powodzenia całego procesu ma umiejętne wybranie kliniki oraz szczegółowa konsultacja z doświadczonym trychologiem. 

Źródło zdjęcia:

goodluz / Shutterstock.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE