Reklama

Przerejestrowanie auta a polisa OC

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przerejestrowanie auta a polisa OC - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Posiadanie własnego samochodu wiąże się z wieloma przyjemnościami, ale także nakłada na nas liczne obowiązki. Obowiązków tych trzeba szczególnie przestrzegać w tej sytuacji, gdy kupuje się auto używane. Należy wówczas dołożyć wszelkich starań, by np. samochód posiadał wszelkie niezbędne badania techniczne, a jego polisa OC była bez zarzutu. Oczywiście rzeczy, które trzeba potencjalnie wówczas sprawdzić jest o wiele więcej i warto o tym pamiętać zawczasu, bo to nam pomoże uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w niedalekiej przyszłości. OC samochodu nabywanego z drugiej ręki możemy sobie zostawić, ale możemy także zawrzeć zupełnie nową polisę ubezpieczeniową. Im więcej będziemy wiedzieć, tym lepszą decyzję podejmiemy - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Ubezpieczenie OC w przypadku kupna używanego samochodu - na co zwrócić uwagę?

Ubezpieczenie OC jest sprawą bardzo ważną, zarówno w przypadku kupna nowego samochodu, jak i chęci nabycia używanych czterech kółek. Warto tutaj pamiętać, że ubezpieczenie OC samochodu, nie jest przypisane do osoby, która posiada samochód, ale jest przypisane do samochodu. Tym samym możemy więc przejąć ubezpieczenie OC, które zakupił dotychczasowy posiadacz lub posiadaczka auta: http://ubezpiecz-auto.biz/mozna-ubezpieczyc-auto-przerejestrowaniem/. W ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych nie ma takiego rozwiązania, by ubezpieczenie samochodu nie zostało zawarte. Jest ono obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy pojazdów mechanicznych, które poruszają się po drogach. Zakres ubezpieczenia OC jest taki sam we wszystkich przypadkach. Różnice w ramach ubezpieczenia OC mogą jednak tkwić w wysokości składek. Im dłużej jeździmy bez wypadków, tym lepiej dla nas, bo z pewnością znajdzie to odzwierciedlenie w ubezpieczeniu OC, a dokładnie w jego cenie. Ubezpieczenie OC AC jest wymienione w ustawie o Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym, ale to drugie ubezpieczenie, czyli ubezpieczenie assistance, nie jest obowiązkowe.

 

 

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej - bez niego ani rusz

Jeśli więc mamy dylemat, jak powinniśmy postąpić z naszym potencjalnym ubezpieczeniem OC, podczas zakupu używanego auta, to dobrze by było zwrócić uwagę na porady zawarte w witrynie internetowej: www.ubezpiecz-auto.biz. Wysokość ubezpieczenia OC może się zmienić, gdy osoba posiadająca auto, miała je zarejestrowane np. w Pasłęku, a my chcemy zarejestrować je w Gdańsku. Podobnie może być, gdy nasz staż kierowcy nie jest długi a odkupujemy auto od kierowcy z dużymi zniżkami. Ubezpieczyciele w naszym kraju są zarejestrowani w Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, a to daje nam pewność, że w przyszłości nie będzie żadnych problemów związanych z naszym potencjalnym OC i AC. Kupując samochód, warto także nabyć tę drugą polisę, czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (AC). Wszechstronne ubezpieczenie samochodu oraz naszej osoby leży w naszym żywotnym interesie. Jeśli więc przejmujemy umowę ubezpieczenia OC, dokładnie zapoznajmy się z jej warunkami i skontaktujmy z ubezpieczycielem. Czasem w wyniku jednego zdarzenia na drodze nasze życie może ulec diametralnej zmianie. Dobrym rozwiązaniem może być tutaj ubezpieczenie samochodu online. Ubezpieczenie samochodu, czy też ubezpieczenie opon oraz inne polisy, z pewnością pozwolą nam na spokojny sen, a w przypadku szkód zabezpieczą naszą przyszłość. Obowiązkowy zakup ubezpieczenia OC oraz ubezpieczenie pojazdu AC z pewnością nam to zapewnią. Warto więc ich dokonać, np. online zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, a potem ruszyć w drogę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE