Reklama

Pompy ciepła, fotowoltaika, rekuperacja i wiele innych, czyli budowa domu z RK instal

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Pompy ciepła, fotowoltaika, rekuperacja i wiele innych, czyli budowa domu z RK instal - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Wraz z postępem technologicznym coraz więcej osób, które budują lub modernizują dom decyduje się na zastosowanie odnawialnych źródeł energii oraz funkcjonalnych rozwiązań. Mowa tu między innymi o pompach ciepła, fotowoltaice, rekuperacji, klimatyzacji, które znajdziemy w ofercie firmy RK Instal.

Energooszczędne pompy ciepła wraz z fotowoltaiką są coraz częściej wybierane jako urządzenia do instalacji grzewczych w domach jednorodzinnych. Jaki jest tego powód? Przede wszystkim odpowiada za to strategia Komisji Europejskiej, która zakłada udział pomp ciepła w budowlach indywidualnych na poziomie 40% do 2030 roku, co automatycznie obniżyło w ostatnich latach cenę tych urządzeń.

- Na atrakcyjność inwestycji dodatkowo wpływa fakt że, możemy skorzystać z dofinansowań oraz dotacji  "Czyste powietrze", a od 2022 roku "Moje ciepło". Nie zapomnijmy także, że obecnie ze wszystkich dostępnych na rynku technik grzewczych, pompa ciepła osiąga najwyższą efektywność oraz jest tania w eksploatacji, a przy tym przyjazna środowisku - wyjaśnia Robert Karbownik z firmy RK Instal.

Fotowoltaika z pompą ciepła to najlepsze rozwiązanie dla osób, które pragną  obniżyć swój rachunek za ogrzewanie praktycznie do zera.  Wytwarzanie bowiem energii elektrycznej we własnej domowej instalacji PV zamontowanej na gruncie lub dachu pozwala osiągnąć nawet standard zeroenergetycznego budynku. Co oznacza, że ilość energii ze źródeł odnawialnych, wyprodukowana w ciągu roku przez fotowoltaikę przekracza ilość zużywanej energii (również w formie ciepła) przez budynek.

Rekuperacja w Polsce staje się coraz bardziej popularna i powszechna, tak jak kiedyś klimatyzacja, która dziś jest już standardem. Jest to system wentylacji skupiający się na odzyskiwaniu ciepła z zanieczyszczonego powietrza. Dzięki temu, możemy oddychać swieżym powietrzem bez otwierania okien, a co za tym idzie bez utraty energii cieplnej z budynku. Jest to kolejny system, który przede wszyskim skupia się na zaoszczędzeniu naszych pieniędzy, a także jest proekologiczny. O ile zwykła wentylacja jest najczęściej spotykana w naszych domach, jest też całkowicie nieskuteczna, ponieważ ciepłe powietrze unosi się do góry, przez co ucieka przez wentylatory umieszczone na górze pomieszczeń, a to prowadzi do ich wychładzania.

Ważnym elementem przy planowaniu budowy domu jest także instalacja podłogowa. Jest to montaż ogrzewania podłogowego, który zapewnia równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniach. "Podłogówka" jest nie tylko idealnym rozwiązaniem dla astmatyków i alergików, ponieważ wiąże się ze zmniejszoną ilością kurzu, ale także pozwala na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem budynku. 

Firma RK Instal, która działa na naszym rynku od 2014 roku posiada w swojej ofercie wszystkie te rozwiązania i nie tylko! Oferuje także montaż kotłów grzewczych, instalacje hydrauliczne, instalacje elektryczne oraz kompleksową obsługę instalacji grzewczych. 

Zapraszamy do odwiedzenia strony RK instal

Na wszelkie pytania można uzyskać odpowiedź podczas wizyty osobistej
ul. Sienkiewicza 22,
97-425, Zelów

lub telefonicznie:
500 644 989
575 579 533

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy