Reklama

Reklama

Pokonaj szumy uszne!

Opublikowano: 20 października 2020 10:00
Autor: Materiał sponsorowany

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

rozmaitosci Szacuje się, że szumy uszne trapią jakieś 20% społeczeństwa, przyczyn tego przykrego zjawiska jest bardzo wiele, należą do nich: praca w hałasie, po urazach głowy, traumatycznych przeżyciach, chemioterapii, jako skutek uboczny wielu leków. Problem jest o tyle poważny, że niektórzy nie widząc rozwiązania postanawiają targnąć się na własne życie nie wiedząc, że szumy uszne można znacznie ograniczyć lub całkowicie pokonać.

Reklama

Wiele ośrodków naukowych na całym świecie zaczęło badać to zjawisko, jednym z nich był nasz rodak Prof. Paweł Jastreboff, który w latach 80 wyemigrował do USA aby w pełni i z pasją oddać się pracy nad zwalczaniem szumów usznych. Dzięki temu opracował on terapię, którą w skrócie nazwał TRT ( z ang. Tinnitus Retraining Theraphy). Terapia była dopracowywana przez ponad 20 lat, co zaowocowało świetnymi wynikami. Obiektywne badania dowodzą, że ponad 83% osób z szumami usznymi dzięki zastosowaniu TRT udaję się skutecznie pomóc. Praca profesora została sprawdzona przez wiele ośrodków naukowych na całym świecie i jej skuteczność została potwierdzona. Do dziś Prof. Jastreboff pomógł wielu znanym oraz zwykłym ludziom pozbyć się szumów usznych i szkoli innych aby pomagać ludziom w skutecznym leczeniu.

Terapia TRT trwa od 6-9 miesięcy, w rzadkich przypadkach może trwać do 18, a jej pozytywne skutki utrzymują się w czasie przez kolejne lata. Obejmuje ona dogłębny wywiad z pacjentem, aby poznać przyczynę szumów, dokładne badania audiometryczne, dobór tzw. urządzeń hybrydowych (aparaty słuchowe z funkcją generatora szumów usznych) oraz comiesięczną konsultację wyspecjalizowanego protetyka słuchu czasami w połączeniu z psychologiem. Taka kompleksowa opieka powoduje poprawę jakości snu, lepsze samopoczucie i powrót do normalnego życia w społeczeństwie. U większości osób dotkniętych szumami obserwujemy zdecydowaną poprawę lub całkowite wyleczenie szumów usznych, gdzie pacjenci mówią, że czasami zdarzy im się jeszcze słyszeć szumy, ale dzieje się to najczęściej jak ktoś zada pytanie w stylu: "jak tam Twoje szumy"? ale co warto podkreślić, że nie wywołują już negatywnego wpływu na życie pacjenta.

Naturalnym pytaniem jest, gdzie można skorzystać z tej terapii? Bardzo nas cieszy fakt, że Prof. Jastreboff wyszkolił wielu specjalistów protetyków słuchu w stosowaniu TRT, dlatego nie trzeba lecieć do USA, aby skorzystać z dobrych efektów tej indywidualnej terapii. Jednym z takich miejsc jest punkt w Przychodni "Eskulap" ul. Edwardów 3a w Bełchatowie. Na miejscu otrzymacie Państwo więcej szczegółów na temat postępowania Waszym konkretnym przypadku.

Trzeba zacząć działać już dziś! Szumy uszne to nie musi być problem, to może być niewielka przeszkoda do pokonania.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani pogłębieniem wiedzy o TRT zapraszam na YouTube, wystarczy wpisać OTOMED szumy uszne.

Autor: Specjalista protetyk słuchu Przemysław Kozaczka

Przychodnia "Eskulap" ul. Edwardów 3A, 97-400 Bełchatów
Zapraszamy także na naszego Facebooka: Otomed, diagnostyka i dobór aparatów słuchowych

Oraz na naszą stronę internetową: OTOMED Aparaty słuchowe

Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy także telefonicznie: 48 824 70 08, 609 394 187

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.