Reklama

Plusy pracy w niemieckiej opiece

Opublikowano:
Autor:

Plusy pracy w niemieckiej opiece - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Praca w niemieckiej opiece, to zajęcie którym z doskoku lub na stałe zajmują się setki tysięcy osób z Polski oraz całej Europy Środkowej i Wschodniej. Ich krajem docelowym są głównie Niemcy, które posiadają ogromną, ciągle starzejącą się populację. Popyt na wszelkiego rodzaju usługi opiekuńcze jest duży i przez najbliższe lata będzie tylko rósł. Wiele osób na pewno słyszało różne historie związane z pracą opiekunki osoby starszej w Niemczech, która często przedstawiana jest w negatywnym świetle. Czy jednak jest tak w rzeczywistości? Nie, praca opiekunki seniora wiąże się z wieloma plusami, które postaramy się przedstawić w poniższym wpisie.

Oczywiście większość osób największą wagę przywiązuje do tego jakie dochody może przynieść dany zawód. Tutaj trzeba zaznaczyć, że praca opiekunki seniora wykonywana na niemieckim rynku jest naprawdę opłacalna. Doświadczona opiekunka do osób starszych, która do tego zna język niemiecki w stopniu zaawansowanym, może liczyć na stawki miesięczne sięgające nawet ponad 2 000 euro netto. Przy czym powinno się dodać, że długość trwania przeciętnego zlecenia to około 6 tygodni, więc jak łatwo policzyć, z jednego takiego wyjazdu można przywieźć nawet 3 000 euro netto, co w zależności od kursu złotówki oznacza wzbogacenie konta o około 14 000 zł. To kwoty, które mogą robić wrażenie.

Kolejnym plusem pracy w niemieckiej opiece jest to, że taka opiekunka ma zapewnione darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie. Koszt pokrywany jest przez podopiecznego seniora lub jego rodzinę. Ponadto dobre agencje opiekunek osób starszych zapewniają im także darmowy przejazd na miejsce zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju. Dzięki temu koszty pracy i zamieszkania w Niemczech są naprawdę niskie w porównaniu do pracowników z innych branż i zawodów, którzy z własnej kieszeni muszą opłacać lokum oraz wyżywienie. Przy wyjeździe na zlecenie w opiece Niemcy należy dbać o to aby korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł ofert pracy dla opiekunek osób starszych. Sprawdzone oferty pracy w opiece w Niemczech znajdziesz na stronie: https://www.senioport.pl/oferty-pracy-opieka

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE