Reklama

Patyki w gminie Zelów dostaną nowe życie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Patyki w gminie Zelów dostaną nowe życie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Nieco starsi mieszkańcy powiatu bełchatowskiego z pewnością doskonale pamiętają czasy świetności zbiornika wodnego Patyki położonego w gminie Zelów. Istniejąca tam stanica harcerska każdego lata ściągała rzesze złaknionej wakacyjnego wypoczynku młodzieży. Wiele wskazuje na to, że Patyki wrócą do dawnej formy. W ciągu dwóch lat ma tam bowiem powstać ośrodek wypoczynkowy.

Pracami budowlanymi nad Patykami zajmie się spółka „Turystyka Patyki” z siedzibą w Ksawerowie. Spółka przygotowała już wizualizację terenu, która bardzo przypadła do gustu władzom Zelowa. Projekt został oceniony jako doskonały wizualnie i, co ważniejsze, świetnie wpisujący się w teren wokół Patyków. Koncepcja odkryła również karty na temat tego, co zostanie wykonane w ramach robót budowlanych – wśród zbudowanych obiektów znajdą się domki, strefy rekreacji, boiska, miejsce do uprawiania jogi, a nawet tor przeszkód ninja warrior.

Skąd wzięła się szansa na rewitalizację zelowskiego kąpieliska? W lutym bieżącego roku Zarząd Województwa Łódzkiego rozstrzygnął konkurs „Rozwój gospodarki turystycznej”, a Patyki znalazły się w gronie ośmiu zakwalifikowanych projektów. Dodajmy, że w gronie nie byle jakim, gdyż wśród zwycięzców uwzględniono również znane w całej Polsce Termy Uniejów, czy akwen wodny Jeziorsko w Ostrowie Warckim, który doczeka się dziesięciu nowych domków letniskowych.

Wartość koncepcji rozbudowy terenu wokół Patyków oszacowano na blisko 5,5 miliona złotych. Dwa miliony i 700 tysięcy złotych z tej kwoty ma stanowić dofinansowanie z Funduszy Europejskich, udzielone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE